Rowerem na uczelnię? Ależ oczywiście! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-23

Rowerem na uczelnię? Ależ oczywiście!

Rower
Już 3 kwietnia rozpoczyna się druga edycja kampanii „Rowerem na uczelnię”. Zapraszamy wszystkich pracowników, studentów oraz doktorantów PG do dołączenia do tej akcji i zmiany swoich nawyków transportowych.

Kampania skierowana jest do zarówno do aktywnych rowerzystów oraz do tych, którzy myślą, że dojazdy do pracy rowerem, hulajnogą lub urządzeniem transportu osobistego (UTO) nie są dla nich. Pamiętajmy, że drogę na uczelnię możemy pokonać na wiele sposobów, wykorzystując więcej niż 1 środek transportu. Dzięki stojakom rowerowym czy parkingom przesiadkowym typu park&ride możemy część trasy na PG pokonać na dwóch kółkach, po czym przesiąść się na SKM, tramwaj czy autobus. Zachętą do udziału w kampanii są atrakcyjne upominki, które będzie można otrzymać za zrealizowanie 70, 150 i 220 przejazdów z/do pracy. Dodatkowo nagrody otrzyma trzech uczestników z największą liczbą przejazdów oraz uczestnik, który przejedzie najwięcej kilometrów. Nagrody będą wręczone zarówno w grupie pracowników, jak i studentów.

– Przesiadając się na rower, działamy na rzecz swojego zdrowia, bo nasz organizm dostaje porcję intensywnego ruchu na świeżym powietrzu. A przy okazji przyczyniamy się do zmniejszenia korków ulicznych i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jeden rower, a tyle bonusów – mówi Kajetan Lewandowski z Centrum Analiz Strategicznych, jeden z pomysłodawców akcji.

Zeszłoroczna edycja kampanii, która trwała od maja do września, zgromadziła 263 użytkowników, którzy łącznie przejechali 90 733 km. Dystans ten, odpowiada ponad 25- krotnemu okrążeniu Polski wzdłuż jej granic. W tym roku kampania potrwa do 30 października!

Jak dołączyć?

Należy zarejestrować się stronie rowery.pg.edu.pl, a następnie poprzez MojaPG można dodawać swoje przejazdy. Zapisy trwają od 23.03 do ostatniego dnia kampanii, ale zachęcamy, by nie zwlekać i dołączyć jak najszybciej. Osoby zarejestrowane w zeszłym roku nie będą musiały tego robić ponownie.

Po zakończeniu kampanii zapraszamy wszystkich uczestników na uroczystą galę finałową z udziałem władz Uczelni, podczas której nagrodzeni zostaną najwytrwalsi uczestnicy.

Rowerem na Uczelnię? Świetny pomysł! Dołącz do kampanii! A jeśli masz pytania, napisz do nas: rowery@pg.edu.pl

877 wyświetleń