Tu wzrastają talenty – Ogólnopolski Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-20

Tu wzrastają talenty – Ogólnopolski Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej

Złożone dłonie trzymają wyrastające drzewo.
W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, 21 marca Politechnika Gdańska zaprosiła uczniów szkół średnich na Ogólnopolski Dzień Otwarty. To wyjątkowa okazja, by z bliska poznać jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju. W tym roku wydarzenie zostało zorganizowane w formule hybrydowej – na kampusie PG oraz online. Przygotowano liczne atrakcje, w tym grę terenową, Escape Lab, spotkania ze studentami czy prezentacje wydziałów oraz występ duetu Dwa Sławy w AK PG Kwadratowa.

Pierwszy dzień wiosny na Politechnice Gdańskiej upłynie pod znakiem Ogólnopolskiego Dnia Otwartego. Wszystkich, którzy mają ochotę odwiedzić naszą uczelnię, zapraszamy na kampus PG od godziny 9:00 do 14:00. Specjalnie na tę okazję na placu przed Gmachem Głównym powstanie politechniczne miasteczko, w którym znajdą się strefy wydziałów i jednostek PG. Uczestnicy będą mogli tu spotkać przedstawicieli poszczególnych kierunków, kół naukowych i organizacji studenckich. To także idealny punkt, by rozpocząć wycieczkę po kampusie PG lub dołączyć do aktywności przygotowanych z okazji dnia otwartego. Program dnia jest niezwykle bogaty i warto się z nim wcześniej zapoznać.

Szczegóły znajdziecie na stronie: www.wirtualna.pg.edu.pl

Współpraca ze szkołami to priorytet

Tego dnia o godzinie 11:00 odbędzie się także gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. Politechnika Gdańska, jako partner Fundacji Perspektywy, będzie miała po raz kolejny przyjemność gościć przedstawicieli najlepszych szkół ponadpodstawowych na Pomorzu. Uroczystość transmitowana będzie na żywo na kanale PG w serwisie YouTube.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie inicjatywa „Wzrastaj z PG”. To zapoczątkowana w ubiegłym roku tradycja sadzenia na kampusie PG drzew dedykowanych najlepszym szkołom na Pomorzu. W tym roku uczniowie liceów i techników zasadzą platany hiszpańskie.

Podczas uroczystości zainaugurowana zostanie również szkoła letnia „Politechnika Talentów”. Inicjatywa ma na celu jeszcze większe otwarcie się uczelni na współpracę ze szkołami średnimi. To jeden z priorytetowych obszarów działań PG, który pozwoli nie tylko przekazywać wiedzę i doświadczenie młodym ludziom, lecz również odkrywać nowe talenty i rozwijać innowacyjne projekty.

Dzień pełen atrakcji

Na uczestników Ogólnopolskiego Dnia Otwartego na PG czeka szereg wyjątkowych atrakcji, które pozwolą poczuć wyjątkową atmosferę uczelni.

W Gmachu Głównym na dziedzińcach Jana Heweliusza i Daniela Fahrenheita przyjrzeć się będzie można działalności kół naukowych i organizacji Politechniki Gdańskiej.

Do udziału w grze terenowej zaprosi Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej. Spodziewajcie się ciekawych zadań, dzięki którym poznacie najciekawsze zakamarki kampusu uczelni.

Astrofizyczne Koło Naukowe oraz Koło Naukowe Mechanik - PGRacing Team zabiorą uczestników do tajemniczego laboratorium. W ramach „Escape Lab” przyjdzie nam rozwiązać zagadkę szalonego profesora astrofizyki, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Uczestnicy ponadto będą mogli poznać sekrety magazynów bibliotecznych czy wziąć udział w obchodach 52. urodzin… dyskietki!

Formułę stacjonarną Dnia Otwartego PG z online połączy seria krótkich wykładów, przygotowanych przez reprezentantów poszczególnych wydziałów. Z ich tematyką zapoznać się można w programie Ogólnopolskiego Dnia Otwartego PG. Transmisja online dostępna będzie na kanale PG w serwisie YouTube.

Dzień zakończymy koncertowo, a muzycznych wrażeń dostarczy nam duet Dwa Sławy. Łódzcy raperzy wystąpią na scenie w AK PG Kwadratowa o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Poznaj PG przez Internet

Politechnika Gdańska do udziału w dniu otwartym zaprasza również te osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły pojawić się na kampusie. W godzinach popołudniowych odbędzie się szereg wydarzeń online, które zaprezentują ofertę uczelni. Dla uczestników przygotowano wirtualne wycieczki po laboratoriach poszczególnych katedr, wykłady, webinaria czy interesujące materiały filmowe. Na wydarzenia zapisać można się na stronie www.wirtualna.pg.edu.pl. Po rejestracji uczestnik otrzyma wiadomość e-mail, w której znajdzie indywidualne linki, pozwalające na dołączenie do spotkań online.

Do zobaczenia na Politechnice Gdańskiej!

768 wyświetleń