UCK i PG zapraszają na jazz w szpitalu | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-17

UCK i PG zapraszają na jazz w szpitalu

Na czarnym tle informacje dotyczące koncertu. Obok zdjęcie młodej kobiety w sukience
Trio skrzypaczki jazzowej Alexy Torres Skillcorn wystąpi w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Wydarzenie organizowane jest przez UCK w partnerstwie z Politechniką Gdańską i fundacją Fulbright Polska. Na koncert zapraszamy w piątek, 24 marca o godz. 11:30, do holu Centrum Medycyny Inwazyjnej UCK przy ul. Smoluchowskiego 17.

Po przerwie związanej z pandemią Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku powraca z inicjatywą koncertów organizowanych dla pacjentów i personelu szpitala. Projekt powstał w partnerstwie z Politechniką Gdańską oraz fundacją Fulbright Polska. Najbliższy koncert odbędzie się 24 marca, w piątek o godzinie 11:30. Na scenie UCK zagra Alexa Torres Trio. Muzycy wystąpią w ogólnodostępnym holu głównym Centrum Medycyny Inwazyjnej, mieszczącym się przy ul. Smoluchowskiego 17 w Gdańsku.

Trio zaprezentuje nowoczesny jazz. Liderką grupy jest, pochodząca z Austin w Teksasie, skrzypaczka jazzowa i badaczka Alexa Torres Skillcorn. Dzięki grantowi fundacji Fulbright Polska artystka nie tylko koncertuje, ale prowadzi również badania nad polską tradycją gry na skrzypcach. W swojej twórczości muzycy łączą przeszłość i teraźniejszość, przeplatając ze sobą rozmaite ery jazzu – począwszy od swingu, poprzez muzykę latynoamerykańską, aż do bebopu oraz post-bopu – wpisując je we współczesny kontekst muzyczny. Podczas koncertu artyści zaprezentują aranżacje klasycznych standardów jazzowych, bossa novy, ale także autorskie kompozycje, oraz repertuar pochodzący ze świeżo nagranego albumu, którego premiera odbędzie się w tym roku. W skład trio wchodzą: Alexa Torres Skillicorn – skrzypce, Michał Bąk – kontrabas, Krzysztof Pawłocki – gitara.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

277 wyświetleń