Weź udział w pokazie mody ZERO WASTE! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-08

Weź udział w pokazie mody ZERO WASTE!

Grafika promująca pokaz mody Zero Waste
28 maja w ramach Pikniku Nauki Fahrenheita odbędzie się pokaz mody ZERO WASTE. Poszukiwane są osoby, które wcielą się w role projektantek i projektantów oraz modelek i modeli. Masz pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych już ubrań lub materiałów (niekoniecznie tekstylnych)? Chcesz stworzyć nieszablonowe kreacje? A może chętnie zaprezentujesz strój, który zaprojektuje ktoś inny?

Przygotowywane na pokaz stroje mogą powstać z dowolnych materiałów: zapomnianych i niechcianych ubrań, zużytych opakowań lub ich elementów oraz innych rzeczy, które w większości znajdziemy w naszych domach. Pokaz ma połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę z szerzeniem idei o ograniczaniu oraz ponownym wykorzystywaniu ubrań. Przemysł tekstylny napędza podaż odzieży, a jej produkcja powoduje emisję ogromnej ilości zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

Do udziału zapraszamy wszystkich pracowników i studentów uczelni zrzeszonych w Uczelniach Fahrenheita. Zapisy trwają do 31 marca.

Aby się zgłosić, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Uczelnie Fahrenheita

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Zainteresowane osoby zaprosimy na spotkanie organizacyjne, gdzie omówione zostaną dalsze działania.

Pomysłodawczyniami inicjatywy są dr hab. inż. Anna Białk-Bielińska, prof. UG oraz dr Joanna Dołżonek z Uniwersytetu Gdańskiego, które podobny pokaz zorganizowały w czerwcu 2022 roku.

232 wyświetleń