Wygraj indeks Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-22

Wygraj indeks Politechniki Gdańskiej

Na schodach w Gmachu Głównym siedzi czworo studentów
Fot. Julia Michalczewska / PG
Na pięciu wydziałach PG trwają konkursy, w których nagrodą jest zaproszenie na studia na naszej uczelni. Pierwszy etap konkursu zakończył się już na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Wydziale Elektrotechniki i Automatyki oraz na Wydziale Chemicznym. Jednocześnie trwają zmagania na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Wydziale  Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

„Wygraj indeks” to ogólnopolski konkurs dla ambitnych i zdolnych uczniów szkół średnich. W tym roku w inicjatywie bierze udział pięć wydziałów PG: Chemiczny, Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Elektrotechniki i Automatyki, Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Zarządzania i Ekonomii. Każda z wymienionych jednostek przeprowadza konkurs, w którym nagrodą jest indeks na studia w ramach oferty wydziału.

Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zmagania dopiero się rozpoczęły. Do 15 kwietnia trwa I etap konkursu, w ramach którego należy opracować projekt urządzenia, a konkretnie generatora wytwarzającego sygnał sinusoidalny o częstotliwości 1000 Hz. Zgłoszenia należy przesyłać poprzez platformę eNauczanie. W kolejnych etapach konkursu zakwalifikowani uczestnicy będą musieli przygotować prototyp urządzenia i zaprezentować go przed komisją. Laureatów poznamy z końcem czerwca.

Zwycięzców wyłoniono już na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. 25 marca odbywa się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców w konkursach fizycznym i matematycznym. Tego samego dnia przewidziany jest finałowy etap zmagań w konkursie na Wydziale Chemicznym. Podczas testu wiedzy uczestnicy będą musieli rozwiązać zadania. 

Pierwszy etap mają już za sobą kandydaci startujący w konkursie Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Wyniki oraz zadania konkursowe drugiego etapu zostały opublikowane 16 marca.

Do końcowych rozstrzygnięć zbliża się również konkurs na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Do 31 marca uczestnicy mają czas na przesłanie projektu, będącego konspektem uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego. Finaliści prezentować będą swoje pomysły przed jury. Autorzy najlepszych projektów zostaną nagrodzeniu indeksami PG.

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie szkoly.pg.edu.pl w zakładce „Wygraj indeks”.

1587 wyświetleń