Filmowy spacer po Politechnice Gdańskiej – nowy film promujący uczelnię | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-21

Filmowy spacer po Politechnice Gdańskiej – nowy film promujący uczelnię

Foto
Fot. Mova Film 
Ponad 30 lokalizacji, kilkudziesięciu studentów-statystów, ujęcia od świtu do nocy, w laboratoriach, pod wodą i w powietrzu… Nowy film promocyjny o Politechnice Gdańskiej to efekt współpracy wielu osób. Wybierzcie się na filmowy spacer, a raczej „hyperlapse’owy” sprint po naszej uczelni.

Najnowszy film promocyjny o Politechnice Gdańskiej to połączenie kilku bardzo nowatorskich sposobów realizacji zdjęć filmowych m.in. technika Hyperlapse, która daje efekt wrażenia lotu przez pomieszczenia w przyśpieszonym czasie oraz pozwala na uzyskanie efektu teleportacji bohaterów widocznych w kadrze.

W filmie wykorzystano także ujęcia lotnicze z użyciem szybkich i zwrotnych sportowych dronów FPV (first person view), które mogą latać z prędkością do 140 km/h. W arsenale narzędzi filmowców znalazły się też klasyczne drony filmowe, które dzięki swojej precyzji i powtarzalności ruchu mogły zrealizować identyczne ujęcia nocą i za dnia, co pozwoliło na uzyskanie efektownego przejścia zwanego potocznie “day to night” na gmach głównego budynku. Widoczni w projekcie statyści to studenci i pracownicy Politechniki Gdańskiej.
 

Film został zrealizowany przez Mova Film sp z o.o z Gdańska, firmę z kilkunastoletnim doświadczeniem w produkcji filmowej (dawniej Wytwórnia Filmów Kalina) razem z operatorem Tomaszem Walczakiem z Bielska-Białej. Scenariusz opracował Dział Promocji, który był odpowiedzialny za cały projekt.

Nowy film promocyjny powstał dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu pracowników i studentów Politechniki Gdańskiej, którzy byli wsparciem dla ekipy filmowej o różnych porach dnia i nocy, za co bardzo dziękujemy!

1868 wyświetleń