Politechnika Gdańska w mediach | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-04-03

Politechnika Gdańska w mediach

ilustracja
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 27 marca do 2 kwietnia w mediach ukazało się łącznie 591 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym 337 w prasie, telewizji, radiu i na portalach.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu ukazały się w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

TVP Info

Politechnika Gdańska pozyskała samochód badawczy wyposażony w system laserowy umożliwiający zaawansowane pomiary stopnia zużycia nawierzchni drogowych, autostradowych oraz lotniskowych. Nowe narzędzie badawcze ma pomóc w opracowywaniu wytycznych dla zarządców dróg, które pozwolą ograniczyć remonty i związane z nimi utrudnienia w ruchu.

Informacje o samochodzie badawczym PG pojawiły się także w TOK FM, Radio Gdańsk czy na portalach: Onet.pl, Trójmiasto.pl, Wyborcza.pl Trójmiasto, Nauka w Polsce.

Interia Sport

Piłkarska reprezentacja Polski wróciła w minionym tygodniu na stadion PGE Narodowy. Obiekt był zamknięty dla imprez masowych przez ponad trzy miesiące, a to z powodu rys na elementach linowych, wykrytych podczas rutynowego przeglądu. W rozmowie z portalem Interia dr hab. inż. Krzysztof Żółtowski z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska wyjaśnia, co tak naprawdę stało się z warszawskim stadionem.

Radio Kaszebe

Dr inż. Marcin Jaskólski z Centrum Energetyki Jądrowej Politechniki Gdańskiej na antenie Radia Kaszebe opowiedział o tym, co dla Pomorza oznacza budowa elektrowni jądrowej w naszym regionie oraz dlaczego nie należy obawiać się jej powstania.

Trójmiasto.pl

Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, został powołany do dwuosobowego prezydium Rady Dyrektorów Uniwersytetu Europejskiego ENHANCE, na stanowisko współprzewodniczącego (Co-Chair) w kadencji 2023-2025.

Dziennik Bałtycki

Dr hab. inż. Piotr Szczuko, profesor Katedry Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej oraz Bartosz Baziński, współzałożyciel firmy SentiOne komentują treść listu, w którym setki inwestorów, biznesmenów i ekspertów od sztucznej inteligencji wzywają do przerwy w rozwijaniu systemów AI.