Politechnika Gdańska w mediach | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-24

Politechnika Gdańska w mediach

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 17-23 kwietnia w mediach ukazało się w sumie 656 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym 385 w prasie, telewizji, radiu i na portalach.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu ukazały się w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Trójmiasto.pl

Budowa Centrum Ekoinnowacji PG osiągnęła półmetek. Na terenie powstającej inwestycji odbyła się konferencja prasowa, towarzysząca odbywającej się na Politechnice Gdańskiej międzynarodowej konferencji European University Association. Wydarzenie relacjonowane było również m.in. przez TVP Gdańsk, TOK FM, Radio Gdańsk, Gazetę Wyborczą Trójmiasto czy portal Zawsze Pomorze.

Więcej

Nauka w Polsce

Stworzony na Politechnice Gdańskiej innowacyjny reaktor do pirolizy niesortowanych odpadów przemysłowych i komunalnych otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę specjalną Ministra Edukacji i Nauki w XXV edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości.

Więcej

Gazeta Pomorska

Na temat budowy małej elektrowni jądrowej we Włocławku na łamach Gazety Pomorskiej rozmawia dr inż. Marcin Jaskólski, ekspert ds. energetyki jądrowej.

Więcej

Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Bartosz Macikowski, doktor inżynier architektury, adiunkt w Katedrze Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków Politechniki Gdańskiej w rozmowie z Gazetą Wyborczą porusza zagadnienia grodzonych osiedli i samochodów w centrach miast.

Więcej

Trójmiasto.pl

Science Speed Dating FarU – to pierwsze w Polsce wydarzenie w formule speed dating zorganizowane z myślą o środowisku naukowym i akademickim.

Więcej

Pomorski Inżynier

W najnowszym wydaniu kwartalnika Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa znajdziemy dwie rozmowy z naukowcami z Politechniki Gdańskiej. O rozwoju gospodarczym i energetyce opowiada prof. Waldemar Kamrat, dyrektor Centrum Energetyki Jądrowej PG. Z kolei dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska, konserwatorka zabytków i adiunkt na Wydziale Architektury przybliża historię powstania i rozbudowy portu w Gdyni. 

113 wyświetleń