Porozmawiajmy o neuroróżnorodności | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-04-26

Porozmawiajmy o neuroróżnorodności

Grafika wydarzenia
Centrum HR serdecznie zaprasza pracowników i doktorantów PG na spotkanie „Porozmawiajmy o neuroróżnorodności i o tym, jak wspierać i pracować z osobami ze spektrum autyzmu”, które odbędzie się 27 kwietnia w godzinach 13:00-15:00 w sali konferencyjnej budynku Hydromechaniki.

Spotkanie zainauguruje cykl wydarzeń „Porozmawiajmy o…, porozmawiajmy z…”, na którym poruszane będą tematy ważne dla całej społeczności Politechniki Gdańskiej. Realizacja przedsięwzięć jest jednym z działań Strategii HR4R na lata 2022-2025.

Pierwsze spotkanie powiązane jest ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który obchodzony był 2 kwietnia. W zagadnienia neuroróżnorodności i neuroatypowości uczestników wprowadzi dr Agata Rudnik – dyrektorka Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego na Uniwersytecie Gdańskim, adiunktka w Instytucie Psychologii UG.

Dyskusja dotyczyć będzie komunikacji, tworzeniu bezpiecznej przestrzeni oraz wsparciu emocjonalnym osób w spektrum autyzmu.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na wydarzenie obowiązują zapisy.

Link do zapisów