Studenci PG ze stypendium MEiN za osiągnięcia naukowe | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-05

Studenci PG ze stypendium MEiN za osiągnięcia naukowe

Logo MEiN
Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia naukowe dla najlepszych studentów z całej Polski. W gronie stypendystów znalazło się trzech studentów z Politechniki Gdańskiej.

Na  1104 złożone wnioski, stypendia MEiN przyznano 414 studentom z całej Polski za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Dzięki temu stypendium otrzymali najlepsi studenci reprezentujący niemal wszystkie (45 z 47) dyscypliny naukowe i artystyczne. Minimalny próg punktowy uprawniający do otrzymania stypendium był różny w każdej z dyscyplin.

W tym gronie znaleźli się także studenci Politechniki Gdańskiej: Michał Koruszowic (inżynieria biomedyczna) Szymon Królak (nanotechnologia) oraz Maria Renke (inżynieria biomedyczna).

Zainteresowania naukowe Michała Koruszowica to przede wszystkim sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Ma już na swoim koncie udział w projektach badawczych oraz jest współautorem dwóch publikacji naukowych.

Szymon Królak swoje badania skupia wokół tzw. materiałów kwantowych. Realizował już projekty wspólnie z naukowcami z uniwersytetów Rutgersa i Princeton, a swoje osiągnięcia prezentował na międzynarodowych konferencjach naukowych.

Maria Renke pasjonuje się neuronauką, przede wszystkim jej interdyscyplinarnością, w której może wykorzystywać elementy medycyny i inżynierii. Zajmuję się analizą odruchów źrenicznych, czyli danych z eye-trackingu i pupilometrii, jako biomarkera funkcji poznawczych mózgu.

Stypendium Ministra jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17.000 zł. 

646 wyświetleń