Zaprojektuj wnętrze jachtu „Panorama”. Konkurs dla studentów | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-03

Zaprojektuj wnętrze jachtu „Panorama”. Konkurs dla studentów

jacht
Odbył wiele dalekich rejsów, teraz przechodzi kapitalny remont, do którego efektów możecie się przyczynić! Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa zaprasza studentów i studentki do udziału w konkursie na wykonanie projektu aranżacji wnętrza jachtu morskiego „Panorama”. Patronat nad konkursem objął prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. 

Chętni do udziału w konkursie muszą zaprojektować kolorowy plakat prezentujący plany i wizualizację zabudowy. Szczegóły znajdują się na facebookowej grupie Jachty OiO. W komentarzu pod postem na temat konkursu należy się zarejestrować i podać adres e-mail. Na niego zostanie wysłany link do dokumentacji jachtu. Projekty można składać do 16 czerwca 2023 r. w sekretariacie Instytutu Oceanotechniki i Okrętownictwa (pok. nr 121, budynek nr 30).

Sponsor - ORVALDI Power Protection Sp. z o.o - ufundował pulę nagród w wysokości 10.000 zł.

O jachcie

„Panorama” to polski jacht, który był flagową jednostką Jacht Klubu AZS Wrocław. Został zbudowany z myślą o żegludze po wszystkich akwenach świata w każdych warunkach atmosferycznych. Jacht zbudowano we Wrocławskiej Stoczni Remontowej według planów Kazimierza Michalskiego. Budowa trwała trzy lata, a jednostkę zwodowano 12 lipca 1986 r. w Szczecinie.

Jacht od roku 2013 nie jest zdolny do samodzielnej żeglugi. We wrześniu 2016 został przeholowany ze Szczecina do Gdańska i obecnie znajduje się na przystani AZS Galion w Górkach Zachodnich. Właścicielem jednostki jest AZS i ma ona służyć kolejnym pokoleniom żeglarzy.

315 wyświetleń