I ogólnopolska konferencja "Grywalizacja w edukacji" | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-09

I ogólnopolska konferencja "Grywalizacja w edukacji"

Grywalizacja napis
Centrum Nowoczesnej Edukacji zaprasza na I ogólnopolską konferencję „Grywalizacja w edukacji”, która odbędzie się w piątek, 12 maja na Politechnice Gdańskiej. To pierwsze wydarzenie w Polsce adresowane do osób, które projektują i wdrażają systemy motywacyjne do swoich przedmiotów szkolnych i akademickich (grywalizacje) albo chciałyby zobaczyć, jak robią to inni.

Konferencja ma na celu wymianę doświadczeń, dzielenie się sukcesami i porażkami, pomysłami, projektami. To miejsce spotkania praktyków (zarówno początkujących, jak i doświadczonych) i osób zaintersowanych tematyka grywalizacji w edukacji.

Tematyka konferencji:

• Projektowanie i wdrażanie długoterminowych systemów motywacyjnych do przedmiotów szkolnych i akademickich.
  • Wykorzystanie mechaniki i dynamiki gier w procesie uczenia się, by nasze uczennice, uczniowie, studentki i studenci czerpali satysfakcję ze swojego rozwoju, przyjemność z pracy, czuli się doceniani, mogli współpracować z innymi i realizować swoje pasje wykonując twórcze zadania przybliżające ich do zdefiniowanego przez siebie celu.

– Grywalizacja w edukacji to nie rywalizacja i nie wyścig, to wspieranie się i wspólna podróż, to samorozwój, autonomia, miejsce na ponoszenie porażek i wyciąganie z nich wniosków, by iść odważnie do przodu, to fascynująca przygoda, bycie częścią wspólnoty i poczucie bezpieczeństwa – mówi prof. Joanna Mytnik, dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji PG.  –To wydarzenie, podczas którego można obejrzeć i posłuchać praktyków, poszukać inspiracji, podyskutować, poznać nowe sposoby motywowania uczniów do uczenia się i rozwoju. Podczas wydarzenia zagramy także w zespołową grę projektową GrywalizAKCJA, której wynikami będziemy się dzielić na forum.

Konferencja odbędzie się 12 maja, w godz. 9.15-18.00, w Sali konferencyjnej budynku Hydromechaniki ( budynek nr 11 na mapie kampusu).