Ideatorium 2023 – oddajemy głos dydaktykom | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-22

Ideatorium 2023 – oddajemy głos dydaktykom

Logo Ideatorium czarna żarówka na żółtym tle
Dwa dni, niemal 200 prelegentów z kilkudziesięciu ośrodków akademickich w Polsce, setki pomysłów i doświadczeń. To wszystko i wiele więcej podczas VIII ogólnopolskej konferencja Dydaktyki Akademickiej IDEATORIUM 2023, która odbywa się na Politechnice Gdańskiej w dniach 2-3 czerwca.

Ideatorium jest wydarzeniem adresowanym do wykładowczyń i wykładowców (także doktorantek i doktorantów), dla których praca dydaktyczna jest ważna. To przestrzeń wzajemnej inspiracji w zakresie projektowania angażujących zajęć.

Na konferencji spotykają się wykładowczynie i wykładowcy wszystkich dziedzin: nauk ścisłych, społecznych, przyrodniczych, technicznych, medycznych, humaniści, artyści, prawnicy, kadra zarządzająca w obszarze edukacji, pracownicy centrów językowych i sportowych, edukatorzy z organizacji pozarządowych, pracownicy biznesu funkcjonującego w obszarze edu.

Każdy z uczestników i każda z uczestniczek konferencji może wziąć bierny lub aktywny udział w wydarzeniu i podzielić się swoimi pomysłami, sukcesami, przemyśleniami czy obawami. Co roku każda zarejestrowana osoba może zgłosić swoja propozycje tematu wystąpienia w dwóch formach: plakatowej i ustnej. Przed konferencją wydana zostanie recenzowana książka abstraktów (monografia „Książka inspiracji”) ze streszczeniami wystąpień ustnych i plakatowych (z numerem wydawniczym ISBN).

Gdzie?

Konferencja odbywa się na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej w budynku Audytorium Novum (nr 17 na mapie kampusu).

Sprawdź program

Pomysłodawcą konferencji jest prof. Joanna Mytnik, dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej. Pierwsza edycja wydarzenia została zorganizowana na Uniwersytecie Gdańskim w 2013 r. Od roku 2014 konferencja zyskała status wydarzenia otwartego ogólnopolskiego i co roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego gromadziła ponad 150 wykładowczyń i wykładowców z całej Polski. Po 3-letniej przerwie spowodowanego pandemią Ideatorium powraca, tym razem pod auspicjami Związku Uczelni im. Daniela Fahrenheita. Liderem jest Politechnika Gdańska, a jednostką bezpośrednio organizującą wydarzenie Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej.

Więcej o konferencji  

298 wyświetleń