Juwenalia Gdańskie już w ten weekend | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-15

Juwenalia Gdańskie już w ten weekend

Grafika Juwenalia Gdańskie
Tradycyjnie maj to czas studenckiego święta – juwenaliów. Już w najbliższy weekend odbędą się Juwenalia Gdańskie. Wystąpią m.in. Brodka, Kizo, Oki czy Natalia Szroeder.

W minioną sobotę, 13 maja, studenci naszej uczelni bawili się podczas Technikaliów – wydarzenia organizowanego przez Samorząd Studentów PG. Z kolei już w ten weekend, 19 i 20 maja na placu przy Bramie Oliwskiej, odbędą się Juwenalia Gdańskie. To muzyczne wydarzenie przygotowywane przez sześć gdańskich uczelni wyższych przy współpracy z Fundacją Gdańską.

Impreza zapewni dwa dni muzycznych wrażeń. Wydarzenie jest efektem współpracy Fundacji Gdańskiej oraz 6 gdańskich uczelni: Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Muzycznej.

Na głównej scenie pojawi się 8 polskich artystów. W piątek, 19 maja, wystąpią: Oki, Michał Wiśniewski, Nocny Kochanek, a gwiazdą wieczoru będzie promująca swój najnowszy album Brodka. Z kolei w sobotę zagrają Kizo, Smolasty, Natalia Szroeder oraz Łydka Grubasa.

Nowością podczas tegorocznych Juwenaliów Gdańskich będzie TalkStage – scena, na której usłyszymy rozmowy z ciekawymi gośćmi. Na uczestników czeka również Strefa Beauty, gdzie będzie można skorzystać z usług makijażu czy fryzjerstwa. Nie zabraknie także Strefy Studenckiej, w której znajdą się aktywności przygotowane przez studentów uczelni współorganizujących imprezę.

Wstęp na Juwenalia Gdańskie jest biletowany. Wejściówki można nabyć w formie karnetu na oba dni lub biletów jednodniowych, dostępnych na stronie Biletomat.pl.