Paryż na Traugutta, czyli pokaz mody na Wydziale Zarządzania i Ekonomii | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-31

Paryż na Traugutta, czyli pokaz mody na Wydziale Zarządzania i Ekonomii

Pokaz mody
Kolekcja dr Ewy Marjańskiej z WZiE / Instagram
W czwartek 1 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG rozpocznie się pokaz kolekcji dr Ewy Marjańskiej z Katedry Inżynierii Zarządzania i Jakości – a to nie wszystkie atrakcje, które wydział zaplanował w ramach kolejnego elementu obchodów swojego 30-lecia.

Pokazy mody kojarzą się głównie z Paryżem, Nowym Jorkiem czy Mediolanem? Oczywiście, co jednak nie oznacza, że nie mogą odbywać się w Gdańsku – na przykład na kampusie uczelni technicznej. Tym samym, w ramach wydarzenia pt. „Moda na ZiE”, wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w pokazie kolekcji dr Ewy Marjańskiej, który odbędzie się w głównym holu wydziału (ul. Traugutta 79).

Zainteresowania naukowe projektantki skupiają się co prawda na zarządzaniu jakością oraz jakości produktów żywnościowych, ale w wolnych chwilach dr Ewa Marjańska projektuje ubrania dla kobiet, które „poszukują możliwości wyrażania siebie i jednocześnie pragną czuć się wygodnie”. Zaprojektowane przez nią kolekcje prezentowano m.in. podczas Gali Businesswoman Awards organizowanej przez magazyn Business Woman & Life oraz podczas wydarzenia Sopot Wave.

Z kolekcjami zaprojektowanymi przez dr Ewę Marjańską można zapoznać się na Instagramie autorki.

Kolekcja dr Ewy Marjańskiej

Pokaz to jednak nie wszystko. W programie na czwartkowe wydarzenie znajdziemy bowiem jeszcze Wydziałowe Targi Pracy, podczas których reprezentanci firm i przedsiębiorstw przedstawią studentkom i studentom propozycje zatrudnienia, praktyk i staży. Motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Przełóż talent na karierę”, a towarzyszyć mu będzie muzyka na żywo w wykonaniu wokalistki i skrzypaczki Agaty Misiak. Odwiedzający tego dnia wydział ZiE będą mogli zapoznać się również z wystawą fotograficzną Joanny Szakoły, która przedstawia przestrzenie kampusu PG.