Piosenka jest dobra na wszystko! Koncert plenerowy na PG już w sobotę, 17 czerwca! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-30

Piosenka jest dobra na wszystko! Koncert plenerowy na PG już w sobotę, 17 czerwca!

Koncert
W sobotni czerwcowy wieczór zapraszamy całą społeczność Politechniki Gdańskiej, mieszkańców Gdańska i okolic oraz turystów odwiedzających nasz region na wyjątkowy koncert plenerowy. Na placu przed Gmachem Głównym rozbrzmiewać będą piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego, Izy Połońskiej, Jakuba Kornackiego oraz Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej pod batutą prof. Mariusza Mroza.

Koncert odbędzie się 17 czerwca (sobota), o godz. 20.30, przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej.

Podczas koncertu usłyszymy niezapomniane przeboje „Kabaretu Starszych Panów”, m.in. „Bo we mnie jest sex”, „Ja dla Pana czasu nie mam” czy słynną „Herbatkę”. Artyści, solo lub w duetach wykonają 14 utworów, natomiast chór Politechniki Gdańskiej zaśpiewa ich siedem. Oczywiście wszyscy będą przygotowani na bisy.

Wydarzenie ma charakter piknikowy, zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Przewidziana została płatna strefa gastronomiczna. Ze względu na fakt, że koncert nie jest biletowany, prosimy o wcześniejsze przybycie. 

W związku z tym, że koncert odbywa się pod gołym niebem, niezbędna jest odpowiednia pogoda. Organizatorzy śledzą prognozy specjalnie przygotowane przez Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB z wykorzystaniem numerycznych modeli pogody IMGW-PIB i implementacji modelu WRF METEOPG. W oparciu o tę prognozę opady w sobotę, w godzinach wieczornych nie są przewidywane na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej [aktualizacja 16.06 godz. 10.00].

 Zachęcamy do sprawdzenia prognozy pogody przed koncertem. Ułatwi to decyzję czy zabrać ze sobą koc czy może także parasol.

Prognoza pogody dla Politechniki Gdańskiej (wybierz meteogram dla PG CI Task)

Przeczytaj regulamin

To trzeci koncert plenerowy, organizowany przez Politechnikę Gdańską. Pierwszy, pt. „Muzyka wody i ognia” odbył się w 2018 roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rok później sukces powtórzył koncert „Muzyka nocy letniej”. Z powodu pandemii organizacja plenerowych wydarzeń muzycznych została czasowo zawieszona. Tegoroczna propozycja  - w nieco bardziej kameralnym wydaniu – z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom „Kabaretu Starszych Panów”, a dla osób, które nie zetknęły się jeszcze z tymi piosenkami będzie szansą, na ich poznanie zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Koncert tradycyjnie poprowadzi Agnieszka Oszczyk, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. 

25294 wyświetleń