Politechnika Gdańska w mediach | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-08

Politechnika Gdańska w mediach

grafika PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 24 kwietnia – 7 maja w mediach tradycyjnych i społecznościowych ukazało się w sumie 1431 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym ponad tysiąc w prasie, telewizji, radiu i na portalach.

Informacja nt. uruchomienia Centrum Kompetencji STOS PG i prezentacji superkomputera Kraken ukazała się w najważniejszych mediach lokalnych i ogólnopolskich, m.in.:

PAP TVP RMF TOK FM Trojmiasto.pl

Polish Science

Wynalazek z Politechniki Gdańskiej Polskim Produktem Przyszłości.

Polska Agencja Prasowa (PAP)

Student Politechniki Gdańskiej zaprojektował urządzenie wylotowe do karabinu snajperskiego, które zmniejszy odczuwalny odrzut broni.

Radio Eska

Studenci Politechniki jako jedyni w Polsce będą współpracować z Europejską Agencją Kosmiczną.

Forbes

Katarzyna Wojdalska zbudowała narzędzie, które pomaga stronom internetowym w redukcji śladu węglowego. Współzałożycielka fundacji Ec0hub, która trafiła na listę Forbes „25 przed 25”, na Politechnice Gdańskiej studiowała nanotechnologię.

Onet

Rekordowa lekcja o inżynierii materiałowej m.in. na Politechnice Gdańskiej.