Politechnika Gdańska w mediach | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-22

Politechnika Gdańska w mediach

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 15-21 maja 2023 r. w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych ukazało się w sumie 336 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu ukazały się w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Trojmiasto.pl

W dniu 17 maja rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja na studia na Politechnice Gdańskiej w roku akademickim 2023/2024. Wyboru można dokonać spośród ponad 35 kierunków na ośmiu wydziałach uczelni, a nabór potrwa do 10 lipca 2023 r. Jak co roku maturzyści stają przed ważna decyzją i zadają sobie pytania o to, który kierunek jest najbardziej opłacalny w perspektywie dalszej kariery i samorozwoju?

Więcej

TVP

W jaki sposób odbudować zniszczoną przez wojnę Ukrainę? Jak odnawiać zabytkowe budynki? W jaki sposób doświadczenia innych miast mogą w tym pomóc? To tylko niektóre z pytań, jakie zadawali sobie uczestnicy konferencji „Odbudowy – transformacje – renowacje”, która odbyła się m.in. na Politechnice Gdańskiej. Materiał zaczyna się od 14 min., 10 sek.:

Więcej

RMF24 i Zawsze Pomorze

Zapowiedź największej, corocznej imprezy trójmiejskich uczelni, jakimi są Juwenalia Gdańskie. Dwudniowy festiwal odbył się w weekend i był współorganizowany przez sześć gdańskich uczelni wyższych. Studenci i mieszkańcy bawili się jak co roku na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.

Więcej 

Z kolei relację z Juwenaliów opublikowały wszystkie czołowe tytuły prasowe w regionie, zgodnie przyznając, że była to kolejna, udana edycja studenckiego święta.

Więcej

Radio Gdańsk

Pod koniec kwietnia na Politechnice Gdańskiej zaprezentowany został superkomputer o nazwie Kraken. W audycji „Pomorze, nauka, świat” Piotr Orzechowski z Centrum Informatycznego TASK PG opowiadał o istocie i zastosowaniach superkomputerów, a także o tym jaką mocą obliczeniową dysponują.

Więcej

90 wyświetleń