Rola architektów w kryzysach humanitarnych. Zbudują schronienia z materiałów z recyklingu | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-15

Uczestnicy projektu "Shelter - Learning by Doing"
Uczestnicy projektu "Shelter - Learning by Doing". Fot. WA / PG
Grupa studentów z Wydziału Architektury skonstruuje tymczasowe schronienia na terenie Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. To część projektu „Shelter – Learning by Doing”, którego celem jest pokazanie kreatywnego podejścia młodych architektów i planistów do budowy schronień w odpowiedzi na globalne problemy humanitarne.

Projekt powstał w ramach seminarium obieralnego organizowanego przez doktoranta, architekta i urbanistę Bahaa Bou Kalfoni, urbanistkę dr inż. arch. Gabrielę Rembarz z Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego WA PG oraz lokalnego architekta Michała Podgórczyka dla studentów czwartego semestru architektury na PG. W ramach seminarium postawiono pytanie o rolę architektów i planistów w reagowaniu na wyzwania poprzez rozwiązania z zakresu gotowości kryzysowej.

Studenci będą budować schronienia na terenie Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku (ul. Cystersów 19) w dniach 17-18 maja w godz. 9.15-16/17.

Młodzi architekci użyją w tym celu materiałów z recyklingu, co ma na celu nie tylko promocję zrównoważonego rozwoju, ale i zwiększenie możliwości do szkolenia w zakresie działania w przypadku sytuacji kryzysowej także osób, które nie są profesjonalistami.