wyKOMBinuj mOst 2023 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-05

wyKOMBinuj mOst 2023

Wykombinuj most grafika
Młodzi konstruktorzy po raz 16-ty spotkają się na Politechnice Gdańskiej, gdzie będą tworzyć mosty jedynie za pomocą papieru i kleju. Przed nami kolejna edycja konkursu wyKOMBinuj Most, która odbędzie się w dniach 10-12 maja.

10 maja dziedzińce Gmachu Głównego zamienią się w arenę zmagań konstruktorów z całej Polski. Studenci i uczniowie szkół średnich wykonają modele mostów, mając do dyspozycji jedynie papier i klej.

11 maja odbędzie się ogólnopolska studencka konferencja budowlana KOMBOferencja, podczas której referaty o tematyce związanej z budownictwem wygłoszą studenci, pracownicy oraz sponsorzy wydarzenia. Dr inż. Marek Wesołowski, przewodniczący Prezydium Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

W ostatnim dniu wydarzenia  wykonane konstrukcje zostaną poddane badaniom w maszynie wytrzymałościowej.

Wydarzenie na FB

Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji.