Zobacz światło w nowym świetle | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-12

Zobacz światło w nowym świetle

grafika Festiwalu Świtała
W ramach Międzynarodowego Dnia Światła UNESCO na Górze Gradowej w Gdańsku w dniach 13-14 maja odbędzie się druga edycja Festiwalu Światła. W programie znalazły się m.in. wystawy, pokazy oraz warsztaty z pogranicza sztuki, nauki i technologii, które pokażą światło w zupełnie nowym świetle. Partnerem wydarzenia jest Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej.

Festiwal odbędzie się w sobotę (13 maja) w godz. 16-20 oraz w niedzielę (14 maja) w godz. 12-17.

W ramach festiwalu odbędzie się wystawa wybranych prac studentów Wydziału Architektury PG nagrodzonych w konkursie na oprawę oświetleniową w latach 2019-2023.

Lampa - wystawa kreatywnych projektów oświetlenia

Zapraszamy również do obejrzenia rozmowy z dr inż. arch. Karoliną Zielińską-Dąbkowską, adiunkt na WA, która opowiada o świetle naturalnym i sztucznym oraz jego powiązaniach z architekturą i miastami w ramach programu MIASTORANEK fundacji anty RAMA.

Wykład Uwaga! Niebezpieczne światło

Dla osób 50+ odbędą się warsztaty pt. „Światło na sztuczną inteligencję” w języku polskim oraz angielskim, które są okazją, aby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat oraz zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy z narzędziami i algorytmami SI.

W ramach warsztatów będzie można też wysłuchać prezentacji dyplomantów Wydziału Architektury PG inż. arch. Michaliny Stypik oraz inż. arch. Adama Szymańskiego, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z wykorzystaniem programów bazujących na sztucznej inteligencji do inspiracji przy koncepcji architektonicznej swojego dyplomu

Prezentacja prac dyplomowych studentek i studentów WA PG

Warsztaty

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, płatne są natomiast niektóre warsztaty (obowiązują zapisy).

Strona festiwalu