PG w mediach 12-18 czerwca | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-19

PG w mediach 12-18 czerwca

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 12-18 czerwca 2023 r. w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych ukazało się w sumie 1767 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu ukazały się w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Projekt Pulsar [POLITYKA]

W najnowszym wydaniu amerykańskiego czasopisma naukowego „Science” opublikowany został artykuł na temat wpływu nocnego zanieczyszczenia światłem sztucznym na zdrowie ludzi. Jego główną autorką jest dr inż. arch. Karolina Zielińska-Dąbkowska z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

Tekst przeczytać można na stronie czasopisma „Science”. Jest on dostępny po zalogowaniu do sieci PG. O publikacji wspomina również portal Projekt Pulsar, który jest portalem naukowym tygodnika Polityka.

„Science” Projekt Pulsar

Radio Złote Przeboje

W minioną niedzielę, 18 czerwca, gościem Radia Złote Przeboje i audycji „Tydzień w Trójmieście”, był rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde. Rozmowa dotyczyła trwającej właśnie rekrutacji na naszą uczelnię, ofercie studiów czy postępów w pracach na budowie Centrum Ekoinnowacji PG.

Radio Gdańsk

O tym dlaczego warto oddawać krew i jak istotne jest krwiodawstwo na antenie Radia Gdańsk opowiadał prof. Sławomir Ambroziak z Politechniki Gdańskiej, którzy jest prezesem działającego przy uczelni Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

Gość Niedzielny

Na łamach Gościa Niedzielnego ukazał się wywiad z Barbarą Klaudel, studentką Politechniki Gdańskiej, która w ubiegłym roku znalazła się w finale konkursu Forbes „25 under 25”. Rozmowa dotyczyła roli sztucznej inteligencji w medycynie.