PG w mediach 5-11 czerwca | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-12

PG w mediach 5-11 czerwca

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 05 czerwca do 11 czerwca (długi weekend włącznie) w mediach ukazało się łącznie 320 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym 185 w prasie, telewizji, radiu i na portalach. Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu ukazały się w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Forum Akademickie

Najlepszy wynik w Polsce dla Politechniki Gdańskiej w dwóch Celach Zrównoważonego Rozwoju i utrzymanie pozycji z poprzedniego roku w zestawieniu ogólnym to wyniki tegorocznego rankingu The Impact 2023.

Gazeta Wyborcza/Trójmiasto.pl

Prof. Henryk Krawczyk uhonorowany nagrodą Primum Cooperatio podczas dorocznej gali Pracodawców Pomorza.

Trójmiasto.pl

Zakończyła się XXV edycja konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. To konkurs, w którym co roku nagradzane są firmy, organizacje i instytucje z Pomorza, które w praktyce stosują bądź zamierzają stosować filozofię zarządzania przez jakość. Politechnika Gdańska została Złotym Laureatem 25-lecia.

Gospodarka Morska

Centrum Technologii Bezpieczeństwa i Obronności Politechniki Gdańskiej podpisało umowę z Komendą Portu Wojennego Świnoujście w sprawie realizacji prac przy morskich minach pomiarowych MMD-P. Prace obejmą diagnostykę, naprawę i modyfikację min MMD-P (Morska Mina Denna – Pomiarowa) w Portach Wojennych w Świnoujściu oraz Gdyni, a także w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

Polish Science

Grupa studentów Politechniki Gdańskiej wyjedzie w sierpniu na polarną wyprawę naukową na Spitsbergen. Organizacja wyprawy jest możliwa dzięki dofinansowaniu z programu Plutonium Supporting Student Research Teams, wspierającego koła naukowe.