Punkt badań profilaktycznych w kierunku chorób sercowo-naczyniowych na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-06-07

Punkt badań profilaktycznych w kierunku chorób sercowo-naczyniowych na PG

serce czerwone i czerwona dłoń
Chcesz zdobyć wiedzę o tym jak się chronić przed chorobami naczyniowym? Razem z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym otwieramy punk badań profilaktycznych chorób układu sercowo-naczyniowego.

W budynku Hydromechaniki będzie można wykonać badania profilaktyczne chorób układu sercowo-naczyniowego w ramach programu Ministerstwa Zdrowia KORDIAN. Punkt pobrań czynny będzie w godzinach od 7:00 do 13:00 w pomieszczeniu B.0.06 w wyznaczonych przez organizatora terminach – wejście od strony budynku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Warunkiem udziału w badaniach jest wcześniejsza rejestracja online. Osoby, które zarejestrują się do programu, będą wcześniej poinformowane o terminie badań . 

Program skierowany jest do osób aktywnych zawodowo, powyżej 18. roku życia, nieleczących się w ciągu ostatnich 5 lat na choroby układu sercowo-naczyniowego, jak również niekorzystających z obecnie realizowanego Programu ChUK (NFZ).

Nie mogą zostać nim objęte osoby z już zdiagnozowaną i leczoną chorobą o podłożu kardiologicznym, a zwłaszcza nadciśnieniem tętniczym i wcześniej stwierdzonym podwyższonym poziomem LDL.

Kwalifikacja do programu prozdrowotnego następuje po wykonaniu czterech bezpłatnych badań: profilu lipidowego, glukozy, kreatyniny i badania EKG. Na badania należy zgłosić się na czczo.

Zapisz się na badanie 

Więcej informacji:

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
ul. Dębinki 7 80-952 Gdańsk
tel. +48 730-825-925
e-mail: kordian@uck.gda.pl

Opis programu 

494 wyświetleń