Uczelniane Forum Dziekanatów PG wybrało przewodniczącą | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-12

Uczelniane Forum Dziekanatów PG wybrało przewodniczącą

flaga PG
Działające na Politechnice Gdańskiej Uczelniane Forum Dziekanatów zajmuje się wsparciem procesów obsługi studiów. Podczas pierwszego posiedzenia Forum wybrano jego przewodniczącą, którą została mgr inż. Wioletta Braun, kierownik dziekanatu Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Uczelniane Forum Dziekanatów PG zostało powołane 13 kwietnia zarządzeniem Rektora Politechniki Gdańskiej nr 17/2023 i jest kolegialnym ciałem dziekanatów, Działu Kształcenia oraz Działu Spraw Studenckich, o charakterze opiniodawczo-doradczym rektora.

Do głównych zadań Forum należy przede wszystkim: integracja środowiska pracowników administracyjnych Politechniki Gdańskiej oraz Uczelni Fahrenheita zaangażowanych w proces kształcenia i obsługi studentów, inicjowanie działań na rzecz budowania wizerunku dziekanatów poprzez podnoszenie kompetencji ich pracowników, inicjowanie i uczestniczenie na wniosek rektora w pracach wdrożeniowych nowych funkcjonalności.

Pierwsze posiedzenie Forum, podczas którego wybrano przewodniczącą odbyło się 30 maja.

Skład Uczelnianego Forum Dziekanatów PG

(do 31 sierpnia 2024 r.)

1. mgr inż. Wioletta Braun (WIMiO) – przewodnicząca
  2. mgr inż. Agnieszka Krysiak (DK) – zastępca
  3. Małgorzata Piwowarska (WETI) – zastępca
  4. mgr Zofia Bołtakis (WA)
  5. mgr Urszula Kampowska (WCh)
  6. mgr Mirosława Kamonciak (WEiA)
  7. mgr Irena Datta (WFTiMS)
  8. Kamila Kiryło (WILiŚ)
  9. mgr inż. Joanna Gryczka (WZiE)
  10. mgr Helena Wróblewska (DSS)

Mgr inż. Wioletta Braun, przewodnicząca Uczelnianego Forum Dziekanatów PG: Cieszę się, że Politechnika Gdańska, jako czwarta uczelnia w kraju, powołała Uczelniane Forum Dziekanatów. Ze swojego kilkuletniego doświadczenia jako członka Stowarzyszenia Forum Dziekanatów, mogę powiedzieć, że jest to cenna inicjatywa, która mam nadzieję zaowocuje podniesieniem jakości naszej pracy poprzez ujednolicenie standardów procesu obsługi studenta, poprawi komunikację pomiędzy poszczególnymi jednostkami zaangażowanymi w proces kształcenia, a przede wszystkim pozwoli na większą integrację środowiska i wymianę doświadczeń. Jedną z wartości zapisanych w strategii PG jest poczucie przynależności i uczestnictwa wszystkich członków wspólnoty uczelni jako zachęta do zaangażowania i kreatywności na rzecz uczelni oraz źródło osobistej satysfakcji, zaś misją jest dostarczanie najwyższej jakości wiedzy, rozwiązań i kadr dla społeczeństwa i środowiska. Moim zdaniem powołanie UFD PG i jego działalność bardzo dobrze wpisuje się w realizację strategii uczelni.