Głośno o „Głuptaku”. PG w mediach [24-30.07] | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-31

Głośno o „Głuptaku”. PG w mediach [24-30.07]

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 24-30 lipca 2023 r. w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych ukazały się w sumie 254 wzmianki dotyczące Politechniki Gdańskiej.

Onet, TVP Gdańsk i inne

Opracowany na Politechnice Gdańskiej system „Głuptak” znajdzie się na wyposażeniu trzech niszczycieli min typu „Kormoran II”. Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek 27 lipca 2023 r. w Sali Senatu PG przedstawiciele stron zaangażowanych w projekt, a o sprawie informowały ogólnopolskie i lokalne media.

Onet Trójmiasto.pl Radio Gdańsk Gospodarka Morska TVP Gdańsk

* Fragment dotyczący systemu „Głuptak” w Panoramie TVP Gdańsk rozpoczyna się ok. 5 minuty 51 sekundy.

Nauka w Polsce, Trójmiasto.pl

System monitoringu on-line do wykrywania zanieczyszczeń w kanalizacji deszczowej i zbiornikach retencyjnych wód opadowych opracują wspólnie naukowcy z Politechniki Gdańskiej, a także badacze z Krakowa i Łodzi.

Nauka w Polsce Trójmiasto.pl

Trójmiasto.pl

O rekrutacji na Politechnikę Gdańską i o najpopularniejszych kierunkach na naszej uczelni pisze portal Trójmiasto.pl.

Architektura i Biznes

Mgr inż. arch. Paulina Duch-Żebrowska z Wydziału Architektury PG opowiada o tym, jak podnieść jakość i użyteczność bloków z czasów PRL.