Konkurs MINIATURA 7 – troje naukowców PG z dofinansowaniem | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-31

Konkurs MINIATURA 7 – troje naukowców PG z dofinansowaniem

Troje naukowców i logotyp NCN
Narodowe Centrum Nauki opublikowało kolejną, trzecią już, listę laureatów konkursu MINIATURA 7. Wśród naukowców, którym przyznano dofinansowanie, znalazło się troje przedstawicieli Politechniki Gdańskiej.

Trzecia lista laureatów konkursu MINIATURA 7 obejmuje projekty, które zostały zgłoszone do niego w kwietniu. Narodowe Centrum Nauki przyznało łącznie 55 grantów w kwocie ponad 2 mln zł. Dzięki nim uczeni z całego kraju będą mogli zrealizować pojedyncze działania naukowe, takie jak badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze czy wyjazdy konsultacyjne. W konkursie można było uzyskać od 5 000 do 50 000 zł.

Do finansowania zakwalifikowane zostały trzy projekty z Politechniki Gdańskiej z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Grant otrzymały następujące inicjatywy:

• Rozbudowa bazy danych pomiarowych oraz walidacja algorytmu prognozującego wpływ drgań komunikacyjnych na budynki mieszkalne, kierownik projektu: dr inż. Anna Jakubczyk-Gałczyńska (WILiŚ), kwota dofinansowania: 47 300 zł,
  • Synteza i właściwości fizyczne nowej rodziny związków międzymetalicznych RE2AuGe3, kierownik projektu: dr inż. Leszek Litzbarski (WEiA), kwota dofinansowania: 49 940 zł,
  • Negatywna strona zaangażowania w prowadzenie działalności przedsiębiorczej wśród założycieli start-upów, kierownik projektu: dr Paweł Ziemiański (WZiE), kwota dofinansowania: 11 275 zł.

Dwie pierwsze listy laureatów konkursu MINITURA 7 opublikowano w maju i czerwcu. Znalazło się na nich dziewięcioro naukowców z PG, reprezentujących Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydział Chemiczny.