Wpływ sztucznego światła na zdrowie w The Washington Post i specjalistyczny kanał pomiarowy w TVP Gdańsk | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-24

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 17-23 lipca 2023 r. w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych ukazało się w sumie 136 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu ukazały się w światowych, ogólnopolskich i lokalnych mediach.

The Washington Post, Radio TOK FM, Trójmiasto.pl

Światło słoneczne może poprawić jakość naszego snu. Na łamach The Washington Post przekonuje o tym dr inż. arch. Karolina Zielińska-Dąbkowska z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

O swoich badaniach nad oddziaływaniem sztucznego światła na ludzkie zdrowie dr Zielińska-Dąbkowska opowiadała również w Radiu TOK FM. Wywiad dostępny jest dla posiadaczy subskrypcji.

Rozmowę z naukowczynią Politechniki Gdańskiej przeprowadzono również na łamach portalu Trójmiasto.pl.

TVP Gdańsk

Politechnika Gdańska i Centrum Techniki Okrętowej zawarli umowę dotyczącą budowy specjalistycznego kanału pomiarowego. Powstanie on w budowanym właśnie Centrum Ekoinnowacji PG. O inwestycji mowa była w głównym wydaniu Panoramy TVP Gdańsk w niedzielę, 22 lipca.

Materiał rozpoczyna się w 16 minucie programu.

TVN Turbo

PG Racing Team przygotowuje się do udziału w zawodach Formuły Student. O swoim nowym bolidzie siódmej generacji opowiedziało redakcji kanału TVN Turbo w programie „Raport Turbo”. Emisja odbyła się w miniony piątek, 21 lipca.

Krytyka Polityczna

Dr Jakub Chabik z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG w swoim artykule na łamach Krytyki Politycznej podejmuje temat technologii półprzewodników oraz danych do trenowania sztucznej inteligencji.

Miesięcznik Forum Akademickie

O sukcesie, jakim jest czwarte z rzędu zwycięstwo sportowców PG w Akademickich Mistrzostwach Polski, pisze Forum Akademickie na łamach swojego miesięcznika.