Politechnika Gdańska w mediach 26.06 – 2.07 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-03

Politechnika Gdańska w mediach 26.06 – 2.07

Politechnika Gdańska w mediach - grafika
Według danych z monitoringu mediów pomiędzy 26 czerwca a 2 lipca 2023 roku w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych ukazały się w sumie 404 wzmianki dotyczące Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu ukazały się w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Trójmiasto.pl, Rzeczpospolita, TVN24 i inne

Zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie mediach informują o tegorocznym rankingu fundacji „Perspektywy”. W zestawieniu Politechnika Gdańska zajęła trzecie miejsce wśród najlepszych uczelni technicznych w kraju. Z kolei w klasyfikacji obejmującej wszystkie polskie uczelnie utrzymała wysoką, szóstą pozycję. PG ma przy tym w ofercie trzy kierunki, które uznano najlepszymi w Polsce.

Trójmiasto.pl Radio Gdańsk Rzeczpospolita TVN 24

Wprost, Radio Zet, Nauka w Polsce

Dr inż. arch. Karolina Zielińska-Dąbkowska z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej jest główną autorką artykułu dotyczącego nocnej ekspozycji na światło sztuczne na obszarach zurbanizowanych w kontekście oddziaływania na zdrowie ludzi i społeczeństwo. Tekst ukazał się w najnowszym wydaniu amerykańskiego czasopisma naukowego "Science", a o badaniach polskiej badaczki piszą również rodzime media.

Wprost Radio Zet Nauka w Polsce

Onet.pl, TVP, Radio Eska i inne

Bezpieczna, tania i smaczna, czyli… szynka z celulozy od naukowczyni PG. Dr Agata Sommer z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej pracuje nad wegańskimi wędlinami na bazie celulozy bakteryjnej.

Onet.pl TVP Nauka w Polsce Radio Eska Zawsze Pomorze

Nauka w Polsce

O energetycznej rewolucji w Polsce oraz o morskiej energetyce wiatrowej jako przyszłości gospodarki na Pomorzu opowiada dr hab. inż. Marcin Łuczak, dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej.

Przegląd Sportowy

W „Misji Sport” Przeglądu Sportowego o łączeniu studiów ze sportem akademickim opowiadał  Jan Aleksandrowicz, student PG i reprezentant uczelni w zawodach na ergometrze wioślarskim.