Politechnika Gdańska w mediach 3.07–9.07 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-10

Politechnika Gdańska w mediach 3.07–9.07

grafika PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 3–9 lipca w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych ukazały się w sumie 423 wzmianki dotyczące Politechniki Gdańskiej.

Poniżej znajdują się wybrane publikacje, jakie w minionym tygodniu ukazały się w ogólnopolskich i lokalnych mediach.

Radio Gdańsk, Radio Eska

Politechnika Gdańska otrzymała ponad 20 mln zł z Ministerstwa Edukacji i Nauki na realizację dwóch projektów: BioMed Lab oraz modernizację budynku Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska

Radio Gdańsk Radio Eska

TVN24, TVP

Studenci Politechniki Gdańskiej z PGRacing Team zaprezentowali bolid 7. generacji, który weźmie udział w zawodach Formuła Student. Informacja o przełomowym pojeździe ukazała się m.in. w Faktach po południu w TVN24, Teleexpressie, TVP3 Gdańsk.

TVP3 Gdańsk (Panorama 9.07, godz. 18.30, od ok. 12:34 min.)

TVN24 i inne

Dr Agata Sommer z Wydziału Chemicznego bada celulozę bakteryjną pod kątem użycia jej do produkcji wegańskich wędlin i kiełbas. Jej badania cieszą się dużym zainteresowaniem mediów, a informacja na ten temat w minionym tygodniu ukazała się m.in. w następujących mediach:

TVN24 polishscience.pl biotechnologia.pl

Forbes

Stworzyli, uznawany za najlepszy na świecie, syntezator mowy Ivona. Ich firmę kupił Amazon, zamienił Ivonę w Polly i wykreował asystentkę głosową Alexa. Historię sukcesu absolwentów Politechniki Gdańskiej przypomina Forbes.

Forbes.pl

Onet

Nowe miejsce do relaksu w okolicy Śluzy Kamiennej nad Mołtawą   to „dyplomowa” propozycja absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

Onet.pl

Trojmiasto.pl i inne

Piłkarze Politechniki Gdańskiej akademickimi mistrzami Europy w piłce nożnej!

Trojmiasto.pl Zawsze Pomorze Radio Kaszebe

Radio Gdańsk

Nowe kabiny akustyczne w Bibliotece Politechniki Gdańskiej. Mają być przestrzenią do pracy i nauki.

Radio Gdańsk