Stypendia MEiN dla młodych naukowców z Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-14

Stypendia MEiN dla młodych naukowców z Politechniki Gdańskiej

Stypendyści
7 naukowców z Politechniki Gdańskiej otrzymało stypendia Ministra Edukacji i Nauki przyznawane za znaczące osiągnięcia w działalności naukowej.

Stypendia MEiN przyznawane są na okres 3 lat, a ich wysokość wynosi 5 390 zł. W tym roku uzyskało je 230 badaczy, w tym 37 doktorantów, reprezentujących 51 dyscyplin naukowych. Minimalne progi punktowe uprawniające do otrzymania stypendium były różne w zależności od dyscypliny i statusu młodego naukowca (doktorant albo osoba posiadająca stopień doktora zatrudniona w podmiocie szkolnictwa wyższego i nauki lub nauczyciel akademicki nieposiadający stopnia doktora).

Z Politechniki Gdańskiej stypendia otrzymali:

• dr inż. Joanna Maria Badach z Wydziału Architektury
  • dr inż. Mateusz Daśko z Wydziału Chemicznego
  • mgr inż. Kaja Kalinowska z Wydziału Chemicznego
  • dr inż. Piotr Andrzej Mironowicz z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
  • dr inż. Mattia Pierpaoli z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
  • dr inż. Małgorzata Szopińska z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska
  • dr inż. Yurii Tsybrii z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

Lista wszystkich laureatów dostępna jest na stronie MEiN.