Zadbaj o swoje serce. Bezpłatna profilaktyka w programie „Kordian” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-07-20

Zadbaj o swoje serce. Bezpłatna profilaktyka w programie „Kordian”

Dwa serca
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zaprasza do wzięcia udziału w programie „Kordian”, gdzie można bezpłatnie przebadać się pod kątem chorób układu sercowo – naczyniowego.

Program skierowany jest do osób aktywnych zawodowo, powyżej 18. roku życia, nieleczących się w ciągu ostatnich 5 lat na choroby układu sercowo-naczyniowego, jak również niekorzystających z obecnie realizowanego Programu ChUK (NFZ).

Nie mogą zostać nim objęte osoby z już zdiagnozowaną i leczoną chorobą o podłożu kardiologicznym, a zwłaszcza nadciśnieniem tętniczym i wcześniej stwierdzonym podwyższonym poziomem LDL.

Kwalifikacja do programu prozdrowotnego następuje po wykonaniu czterech bezpłatnych badań: profilu lipidowego, glukozy, kreatyniny i badania EKG. Na badania należy zgłosić się na czczo.

Po kwalifikacji do programu na podstawie wyników badań pacjent otrzymuje bon na 24 porady specjalistyczne, które należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy. Są to konsultacje lekarskie oraz porady w zakresie fizjoterapii czy dietetyki. Dodatkowo program przewiduje porady w zakresie kardiologii w razie potrzeby interwencji specjalisty ośrodka wysokospecjalistycznego.

Pacjenci z podejrzeniem hipercholesterolemii rodzinnej będą skierowani do Krajowego Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej działającego przy Klinicznym Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Badania są realizowane w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym przy ul. Dębinki 7 w Gdańsku, a także w kilkudziesięciu placówkach medycznych, które przystąpiły do programu, w całym województwie pomorskim.

Zobacz wykaz placówek i umów się na wizytę w wybranym ośrodku zdrowia