Adapciak powita nowych studentów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-08-29

Adapciak powita nowych studentów

Na niebieskim tle czarno-zielony napis ADAPCIAK
Już 1 września rozpocznie się Adapciak – obóz adaptacyjny dla nowo przyjętych studentów Politechniki Gdańskiej. Przed świeżo upieczonymi żakami aż 6 dni wypełnionych fantastyczną zabawą i atrakcjami.

Adapciak tworzony jest przez studentów i dla studentów. Wydarzenie organizuje Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej, a przeznaczone jest ono dla osób, które w tym roku akademickim rozpoczynają przygodę z PG. W tym roku odbędzie się on w dniach 1-6 września. Dla świeżo upieczonych żaków to znakomita okazja do zapoznania się z uczelnią oraz nawiązania pierwszych znajomości.

Tegoroczna edycja obozu rozpocznie się już w najbliższy piątek 1 września. Wydarzenie podzielono na dwie części. Dzień rozpoczęcia obozu jego uczestnicy spędzą na kampusie PG. Studenci będą mogli zapoznać się z najważniejszymi miejscami na uczelni, a także dowiedzieć się więcej o działalności kół naukowych i działających na PG organizacji. W programie przewidziano również integracyjne grillowanie na terenie Centrum Sportu Akademickiego. Całość zwieńczy nocleg w jednym z Domów Studenckich PG.

Kolejne dni Adapciaka studenci spędzą w ośrodku wypoczynkowym. Poza pięknem otaczającej przyrody czeka ich również morze atrakcji. W programie m.in. warsztaty, gry integracyjne, szkolenia, turnieje sportowe, wieczorne imprezy czy… pierwsza sesja egzaminacyjna. Rozpoczynający naukę na PG będą mieli okazję poznać członków Wydziałowych Rad Studentów i Samorządu Studentów i zapoznać się z działalnością tych dwóch organizacji, a także zdobyć wiedzę z zakresu praw i obowiązków studenta.