Kursy z matematyki i fizyki. Dla rozpoczynających studia i dla maturzystów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-08-07

Kursy z matematyki i fizyki. Dla rozpoczynających studia i dla maturzystów

matematyka na tablicy
Politechnika Gdańska zaprasza na dodatkowe kursy z matematyki i fizyki, które odbędą się w sierpniu i wrześniu. Przygotowano je z myślą o studentach pierwszego roku, którzy właśnie rozpoczynają naukę na naszej uczelni, a także o przyszłorocznych maturzystach. Zapoznaj się ze szczegółami i już dziś zapisz się na kurs.

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz Centrum Matematyki PG przygotowały łącznie 5 kursów, zarówno dla studentów I roku, jak i dla uczniów szkół średnich przygotowujących się do przyszłorocznej matury.

Kursy dla studentów

Aby bez stresów i problemów rozpocząć naukę na studiach, WFTiMS i Centrum Matematyki PG przygotowały trzy kursy wyrównawcze dla studentów I roku.

• Kurs z fizyki i matematyki – prowadzony w wymiarze łącznie 60 godzin lekcyjnych (po 30 godzin lekcyjnych z każdego przedmiotu. Kurs zaplanowano w dniach od 4 do 15 września, a zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu w godz. 9:00-15:00.

Szczegóły na stronie WFTiMS

• Kurs weekendowy z fizyki – prowadzony w wymiarze 30 godzin lekcyjnych w trzy weekendy września (2-3, 9-10 i 16-17.09) w godzinach 9:00-14:00.

Szczegóły na stronie WFTiMS

• Kurs przygotowawczy z matematyki – prowadzony w wymiarze 30 godzin lekcyjnych w trybie zdalnym na platformie eNauczanie. Zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu w terminie od 28 sierpnia do 8 września w godzinach od 17:00 do 19:30;

Szczegóły na stronie Centrum Matematyki PG

Kursy dla maturzystów

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej zaprasza również na kurs przeznaczony dla uczniów szkół średnich, planujących zdawać egzamin z matematyki i fizyki. Zajęcia przygotowują do matury w zakresie rozszerzonym i prowadzone są w wymiarze łącznym po 78 godziny zajęć lekcyjnych z każdego przedmiotu. To doskonała okazja, by powtórzyć, rozszerzyć i usystematyzować materiał z danych przedmiotów, a także odpowiednio przygotować się do egzaminu maturalnego.

Podczas kursu organizowane są pokazy doświadczalne z fizyki. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach po 3 godziny lekcyjne przez 26 tygodni, począwszy od 23 września. Lekcje fizyki odbywać się będą w godz. 9:15-12:00, z kolei matematyki od 12:15 do 15:00. Możliwe jest podjęcie kursu na jednym z przedmiotów lub na obu.

Szczegóły dostępne są na stronie WFTiMS.