Nie ma cię na liście? Nic straconego! Dodatkowa rekrutacja na PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-08-02

Nie ma cię na liście? Nic straconego! Dodatkowa rekrutacja na PG

Dwie osoby na korytarzu uczelni.
Na Politechnice Gdańskiej zakończył się główny etap rekrutacji. Osoby, które nie znalazły się na listach przyjętych, a chcą podjąć studia na naszej uczelni, będą miały jeszcze na to szansę. Rekrutacja dodatkowa na wybrane kierunki rozpocznie się 5 września.

Tegoroczna rekrutacja na Politechnikę Gdańską spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony absolwentów szkół średnich. Na studia I stopnia w roku akademickim 2023/2024 wpłynęło ponad 31,3 tys. zgłoszeń. Najwięcej aplikacji odnotowano na kierunkach informatyka, automatyka, cybernetyka i robotyka, budownictwo, automatyka, robotyka i systemy sterowania, ekonomia i zarządzanie inżynierskie.

W procesie rekrutacji kandydaci mieli wiele opcji wyboru. Dlatego też, na niektórych kierunkach z pewnością zwolnią się miejsca dla osób, które nadal zainteresowane są podjęciem studiów na PG.

Dodatkowa rekrutacja rozpocznie się 5 września i przebiegać będzie zgodnie z poniższym harmonogramem:

• 5-12 września – rejestracja elektroniczna w systemie eRekrutacja
  • 18 września (godz. 16:00) – publikacja list rankingowych
  • 19-22 września – składanie wymaganych dokumentów do Komisji
  • 26 września (godz. 16:00) – publikacja list osób przyjętych na studia

Rekrutacja dodatkowa jest bezpłatna dla kandydatów, którzy aplikowali na Politechnikę Gdańską podczas głównego etapu rekrutacji.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie pg.edu.pl/rekrutacja.