Naukowcy PG laureatami konkursu MINIATURA 7 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-01

Naukowcy PG laureatami konkursu MINIATURA 7

U góry logotyp NCN. Poniżej zdjęcia trójki naukowców PG od lewej: mężczyzna w okularach, kobieta z długimi włosami w okularach, mężczyzna z krótkimi włosami.
Na zdjęciu od lewej: dr inż. Michał Urbaniak, dr hab. inż. Natalia Wójcik, prof. PG, dr inż. Łukasz Smakosz
Narodowe Centrum Nauki opublikowało kolejną listę laureatów konkursu MINIATURA 7. Wśród naukowców, którym przyznano dofinansowanie, znaleźli się również przedstawiciele Politechniki Gdańskiej.

To już czwarta lista laureatów konkursu MINIATURA 7. Dostępne w ramach niego środki rozdzielane są proporcjonalnie przez cały okres naboru, który zakończył się 31 lipca. Obecna lista obejmuje projekty zgłoszone do konkursu w maju br.

Narodowe Centrum Nauki przyznało granty łącznie 71 badaczom i badaczkom. Troje spośród nich to naukowcy Politechniki Gdańskiej. Tym samym dołączyli oni do dwunastu badaczy z naszej uczelni, którzy w tym roku zdobyli dofinansowanie w ramach konkursu MINIATURA 7.

Grant w ramach czwartej listy otrzymały następujące projekty:

• Pomiary akcelerometryczne w pojazdach pasażerskiego transportu szynowego, kierownik projektu: dr inż. Michał Urbaniak (WILiŚ), kwota dofinansowania: 39 210 zł,
  • Projektowanie bioaktywności nowej generacji drukowanych 3D szkieł i kompozytów szklanych: dr hab. inż. Natalia Wójcik, prof. PG (WFTiMS), kwota dofinansowania: 49 280 zł,
  • Analiza przebiegu zniszczenia w złączu klejonym jednociętym cienkich blach, kierownik projektu: dr inż. Łukasz Smakosz (WILiŚ), kwota dofinansowania: 38 302 zł.

Celem konkursu MINIATURA jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych. Środki przeznaczone mogą być na badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze czy wyjazdy konsultacyjne. W konkursie można uzyskać od 5 000 do 50 000 zł.