Niemal dwustu uczniów bierze udział w I edycji Politechniki Talentów | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-09-18

Niemal dwustu uczniów bierze udział w I edycji Politechniki Talentów

studenci w Gmachu Głównym
W pierwszej edycji szkoły letniej "Politechnika Talentów"  udział bierze niemal dwustu uczniów z liceów i techników, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” 2023.  

Wydarzenie rozpoczęło się w czwartek, 21 września o godz. 9.00 i trwa do piątku, do godz. 17.30.

Nauka, sport i zabawa

Uczestnicy Politechniki Talentów biorą udział w warsztatach naukowych i zajęciach praktycznych w laboratoriach. Do wyboru mieli aż sześć bloków tematycznych. Uczniowie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami mogli zapisywać się na zajęcia w panelu:

  • biologiczno-chemicznym,
  • biznesowo-ekonomiczno-angielskim,
  • architektoniczno-budowlanym,
  • elektroniczno-informatycznym,
  • matematyczno-fizyczno-informatycznym,
  • mechaniczno-energetyczno-technicznym.

Przy rejestracji najchętniej wybierane były te związane z informatyką.

Dodatkowo uczestnicy uczestniczą w warsztatach rozwoju talentów, które prowadzą doradcy zawodowi z Centrum Rozwoju TalentówCentrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Biura Karier i Absolwentów PG.

Dla chętnych Centrum Sportu Akademickiego przygotowało również dużą dawkę ruchu. Niemal wszyscy uczniowie zapisali się na zajęcia sportowe, najczęściej wybierając siatkówkę, tenis ziemny i judo, chociaż nie brakuje również zainteresowanych by poćwiczyć wioślarstwo czy tenis ziemny.  

Większość młodzieży chce również poczuć klimat studenckiej zabawy w klubie „Kwadratowa”, którą organizuje dla nich Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej i spędzić noc w akademiku.

Uczniom towarzyszą nauczyciele, którzy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach przygotowanych przez Centrum Nowoczesnej Edukacji, a także w zabawie terenowej i spacerze po historycznych zakątkach kampusu.

Więcej szczegółów 


592 wyświetleń