PG w mediach. Ranking szanghajski, publikacja w „Science”, wypowiedzi eksperckie naukowców | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-04

grafika PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 14 sierpnia – 3 września w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych ukazało się blisko 2,1 tys. wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

TVN24, TVP, PAP, RMF i inne

Informacja nt. obecności Politechniki Gdańskiej w prestiżowym gronie 1000 najlepszych uczelni świata sklasyfikowanych w rankingu szanghajskim ukazała się w najważniejszych mediach ogólnopolskich i lokalnych, m.in.:

GOV.PL PAP TVN24 TVP Info TVP3 Gdańsk RMF24 Radio Eska Trojmiasto.pl

Science

Dr inż. Miłosz Wieczór z Wydziału Chemicznego jest współautorem artykułu opublikowanego w „Science", w którym opisano białka pomagające mitochondriom w komunikacji. Osiągnięcie to odnotowały m.in. portal Naukawpolsce.pl oraz Forum Akademickie.

Science Naukawpolsce.pl Forum Akademickie

TVP3

Mgr inż. Paweł Zariczny, dyrektor Centrum Technologii Bezpieczeństwa i Obronności PG oraz Cezary Cierzan z Polskiej Grupy Zbrojeniowej w „Forum Panoramy” na antenie TVP3 Gdańsk mówili o współpracy pomiędzy PG a PGZ przy okrętach typu Kormoran II, pojeździe podwodnym Głuptak i innych projektach.

Onet

Dr hab. inż. Lech Rowiński, prof. PG, jako ekspert od pojazdów podwodnych, wypowiada się w artykule o ukraińskich dronach morskich na portalu Onet.

Tok FM

Dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. PG w Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki w podcaście „Jutronauci” mówi o śladzie węglowym algorytmów i negatywnym wpływie rozwoju sztucznej inteligencji na środowisko, a także o metodach ograniczania tego wpływu.

Wprost.pl

Gabriela Rembarz, urbanistka z Wydziału Architektury w podcaście „Ludzie nauki” omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące planowania rozwoju europejskich miast.

Architektura & Biznes

Paweł Pankowiak, absolwent Wydziału Architektury projektuje jachty w jednej z trójmiejskich stoczni. Jego najnowszy projekt to luksusowy jacht czarterowy Butterfly.