PG w mediach. Współpraca uczelni z PKP, wiecha na Centrum Ekoinnowacji oraz mózg i tworzenie pamięci | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-25

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 18 do 24 września w mediach tradycyjnych i społecznościowych ukazało się 477 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Współpraca PG z PKP Intercity

Politechnika Gdańska i PKP Intercity podpisały umowę o współpracy naukowo–technicznej. W jej ramach powstanie nowa oferta edukacyjna, która zostanie oparta na doświadczeniu naukowców naszej uczelni i know-how PKP Intercity. Ponadto studenci skorzystają m.in. ze staży, praktyk oraz wizyt studyjnych. Informacja na ten temat ukazała się m.in. w:

RMF24 Radio Gdańsk Forum Akademickie Dziennik Bałtycki

Naukowiec z PG bada ludzki mózg

Dr Michał Kucewicz, neuronaukowiec z Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki PG na łamach Gazety Wyborczej opowiada o swojej działalności naukowej, polegającej m.in. na badaniu aktywności elektrycznej komórek neuronowych i ich synchronizacji w sieciach mózgowych.

Gazeta Wyborcza

Na budynku Centrum Ekoinnowacji PG zawisła wiecha

Centrum Ekoinnowacji PG będzie supernowoczesną placówką naukowo-badawczą, która umożliwi naukowczyniom i naukowcom uczelni opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych technologii z obszaru inżynierii i ochrony środowiska. W ubiegłym tygodniu wydarzenie szeroko opisywały lokalne i ogólnopolskie media. Teraz o uroczystości poinformowały m.in. portale:

Forum Akademickie Nauka Polska

Budowa elektrowni jądrowej na Pomorzu

Na temat budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej – która powstanie na Pomorzu – w programie „8 lat dla Pomorza” w TVP Gdańsk wypowiada się dr inż. Marcin Jaskólski, z-ca dyrektora Centrum Energetyki Jądrowej PG.

Fragment rozpoczyna się ok. 1 min. 10 sek.

TVP Gdańsk

Specjalne polimery

Zespół naukowców z Wydziału Chemicznego pod kierownictwem prof. Justyny Kucińskiej-Lipki bada specjalnie zaprojektowane polimery. O projekcie i jego założeniach przypomina portal „Rzecz o innowacjach”.

Rzecz o innowacjach