Strażnicy Bałtyku, „wielka płyta” i kosmiczni studenci. PG w mediach | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-11

Strażnicy Bałtyku, „wielka płyta” i kosmiczni studenci. PG w mediach

PG w mediach grafika
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 4 do 10 września w mediach tradycyjnych i społecznościowych ukazało się 391 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym 303 w prasie, telewizji, radiu i na portalach internetowych.

„Głuptaki” na straży Morza Bałtyckiego

Dyrektor Centrum Technologii, Bezpieczeństwa i Obronności PG Paweł Zariczny opowiadał w głównym wydaniu „Panoramy” (4 września 2023 r.) na antenie TVP2 o rosnącej roli w obszarze polskiej (i nie tylko) obronności systemu „Głuptak”, który został opracowany i jest stale ulepszany przez naukowców Politechniki Gdańskiej.

Jak to jest z tą „wielką płytą”?

W głównym wydaniu „Wydarzeń” w poprzedni poniedziałek (4 września 2023 r.) jedną z ekspertek wypowiadających się na temat programu rewitalizacji bloków z tzw. „wielkiej płyty” była mgr inż. arch. Paulina Duch-Żebrowska z Wydziału Architektury PG.

Kosmiczni studenci z PG

Dokonaniom polskich studentów w obszarze projektów związanych z branżą kosmiczną przyjrzała się redakcja tygodnika „Wprost”, a red. Marek Sławiński opisał w tekście m.in. projekty studentek i studentów PG: MOXIE i STARDUST. Jedną z rozmówczyń cytowanych w artykule była Martyna Czudec, doktorantka w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej PG i opiekunka naukowa Astrofizycznego Koła Naukowego PG.

Miasta muszą być „smart”

Choć inteligentne miasta nie mają jednego wzoru do naśladowania, to każde z nich wdraża nowoczesne rozwiązania z korzyścią dla władz i obywateli. Jak na tym polu radzi sobie Polska? Opowiadał o tym w najnowszym numerze tygodnika „Wprost” prof. PG Aleksander Orłowski (Wydział Zarządzania i Ekonomii PG). Artykuł ukazał się wcześniej również w wydaniu internetowym.

Architektura budynku CK STOS PG

W tradycyjnym, papierowym wydaniu pisma „Murator: Architektura” ukazał się tekst dra inż. Arch. Łukasza Pancewicza (Wydział Architektury PG) traktujący o innowacyjnych rozwiązaniach technicznych zastosowanych przy projektowaniu budynku Centrum Kompetencji STOS Politechniki Gdańskiej. Wcześniej artykuł ten ukazał się również w internetowym wydaniu.