Zaczynasz studia na PG? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-26

Zaczynasz studia na PG? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy

to będzie dobry rok
Pasjonujący wykład inauguracyjny, Samodzielnik Pierwszaka, niespodzianka przy odbiorze legitymacji, losowanie drobnych upominków i zniżka na zakupy w sklepie PG. Mamy nadzieję, że Twój pierwszy rok akademicki zaczniesz z uśmiechem!

Na dobry początek kilka odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Co jest najważniejsze w pierwszych dniach studiowania i jakich błędów warto unikać? Jak przygotować się do sesji? I jak ciekawie spędzać czas po zajęciach? Na te zagadnienia – ale też kilka innych, choćby o praktyki za granicą, czy o wspomnienia z czasów własnych studiów – odpowiada prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.

Pytania, które usłyszał rektor PG w trakcie nagrywania materiału, przygotowali studenci i studentki I roku podczas obozu integracyjnego „Adapciak 2023”, który odbył się na początku września w Jastrzębiej Górze.

Wykład inauguracyjny

Tegoroczny wykład inauguracyjny, który zawsze jest wygłaszany na zakończenie uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Gdańskiej z okazji nowego roku akademickiego, wygłosi prof. dr hab. Andrzej Dragan z Uniwersytetu Warszawskiego. Prof. Andrzej Dragan jest fizykiem, prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową, ale także odnosi sukcesy w fotografii i kinematografii. Jego wykłady cieszą się ogromną popularnością wśród słuchaczy. „Czym czas różni się od przestrzeni” to temat prelekcji, której będziecie mogli wysłuchać, na żywo bądź online, podczas transmisji na politechnicznym kanale Youtube.

Szczegóły Inauguracji

Samodzielnik Pierwszaka

Samodzielnik to specjalny przewodnik online po najważniejszych tematach, z którymi dobrze się zapoznać zaczynając studia. Znajdziesz tu wszystkie informacje, które pozwolą na bezstresowy początek roku akademickiego.

Zajrzyj do Samodzielnika

Ekoniespodzianka

Na wszystkich studentów I roku, którzy odbierają w dziekanatach legitymacje studenckie, czeka ekoniespodzianka. Wykorzystaj ją i wzrastaj z PG!

Szczęśliwy los

W dniu inauguracji, 2 października, od godziny 10.00, czekamy na Ciebie na naszym stoisku przed Biblioteką w Gmachu Głównym. Zapraszamy do udziału w losowaniu drobnych niespodzianek i odebrania mapy kampusu. Nie wahaj się też zadawać nam pytań, jeśli czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości.

Zakupy z rabatem

Sklep z upominkami Politechniki Gdańskiej również świętuje rozpoczęcie nowego roku akademickiego i rozdaje rabaty. Tylko tego dnia w sklepie stacjonarnym 20 % rabatu* dla wszystkich na hasło „To będzie dobry rok”.

Od 3 października do 30 listopada obowiązuje też specjalna promocja tylko dla studentów pierwszego roku – 15% zniżki na zakupy w sklepie stacjonarnym PG. Ważne, by idąc na zakupy, zabrać ze sobą legitymację studencką.

*Rabaty nie łączą się