Wspólne otwarcie roku akademickiego pomorskich uczelni w Gdańsku! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-09-06

Wspólne otwarcie roku akademickiego pomorskich uczelni w Gdańsku!

Na granatowym tle biały napis "Niech żyje nauka!"
30 września w Gdańsku, z inicjatywy Uczelni Fahrenheita, pomorskie uczelnie wyższe i władze samorządowe uroczyście otworzą rok akademicki 2023/2024. To wyjątkowe wydarzenie w skali kraju, podkreślające rolę środowiska akademickiego w życiu miasta.

Po raz drugi barwny pochód środowiska akademickiego zainauguruje rok akademicki w Gdańsku. Kilkanaście pomorskich uczelni, wśród których nie zabraknie rzecz jasna Politechniki Gdańskiej, spotka się w ostatnią sobotę września o godzinie 10:00 przy Złotej Bramie. Akademicy przemaszerują Traktem Królewskim aż pod Dwór Artusa, gdzie odbędzie się oficjalna część uroczystości. Usłyszymy przemówienia władz samorządowych oraz władz uczelni i reprezentantów studentów. Wydarzenie uświetnią akrobaci, Gdańska Orkiestra Akademicka, występy chórów trzech uczelni, a także niepowtarzalne carillony, odgrywające Gaudeamus igitur.

Zapraszamy wszystkich członków społeczności akademickiej Uczelni Fahrenheita z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi! Pokażmy, że nauka jest jednym z kluczowych motorów rozwoju naszego miasta i całego regionu, jak również świetną okazją do integracji społeczności akademickiej! Do udziału zapraszamy również mieszkańców, turystów i wszystkich chętnych.

Niech Żyje Nauka!

Organizatorami wydarzenia są Uczelnie Fahrenheita i Miasto Gdańsk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska.

1322 wyświetleń