„Zdolni z Pomorza” na PG – naukowe spojrzenie na ciało człowieka | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-09-11

„Zdolni z Pomorza” na PG – naukowe spojrzenie na ciało człowieka

Zdolni z Pomorza. Grafika wydarzenia.
Politechnika Gdańska będzie gospodarzem VII Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji „Zdolni z Pomorza”, przeznaczonej dla młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Tegoroczna edycja odbędzie się w Gmachu Głównym PG w sobotę 30 września, a jej hasłem przewodnim będzie „Ciało człowieka – fascynująca maszyneria”. W programie znalazły się wykłady i prezentacje z takich dziedzin nauki jak biologia, chemia czy nauki humanistyczne.

Wydarzenie organizowane jest przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku, Politechnikę Gdańską oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Konferencja skierowana jest do mieszkających w województwie pomorskim uczniów starszych klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konferencji jest „Ciało człowieka – fascynująca maszyneria”. Uczestnicy przyjrzą się ludzkiemu organizmowi z perspektywy kilku dziedzin naukowych: biologicznej, chemicznej, a także nauk technicznych oraz humanistycznych. Referaty przedstawią zarówno naukowcy, ale przede wszystkim uczniowie, których pomysły na prezentacje zostały zakwalifikowane do wygłoszenia podczas wydarzenia. Ich udział w konferencji poprzedziła seria warsztatów, podczas których otrzymali liczne wskazówki dotyczące wystąpień publicznych i przygotowania prezentacji.

Konferencję zainauguruje wykład zatytułowany „Jak się uczyć efektywnie, czyli co mówią wyniki badań neuronaukowych”, a wygłosi go prof. Joanny Mytnik z Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej.

Program wydarzenia

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu i wysłuchać wystąpień w ramach poszczególnych paneli, muszą zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku.

Zarejestruj się Abstrakty wystąpień

Rejestracja trwa do 24 września br. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do 26 września br. wypełnionego kompletu dokumentów (z dopiskiem: VII PUKN i nazwa wybranego panelu; obowiązek ten nie dotyczy uczniów, będących prelegentami) na adres:

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku

al. Gen. J. Hallera 14

80-401 Gdańsk

698 wyświetleń