Apel o udział w wyborach parlamentarnych | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-11

Apel o udział w wyborach parlamentarnych

Grupa studentów przed Gmachem Głównym PG
Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego wystosowała apel do członków społeczności akademickiej w Polsce. W dokumencie zachęca wszystkich do udziału w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu oraz do oddania ważnego głosu. Apel jednogłośnie poparła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

– Nasz udział w wyborach jest nie tylko wyrazem obywatelskiej odpowiedzialności, lecz także sposobem wpływania na kształt spraw zasadniczych. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu i do oddania ważnego głosu (…) Bądźmy przykładem obywatelskiego zaangażowania dla wszystkich współobywateli pragnących postępu i rozwojuczytamy w treści apelu, wystosowanego przez Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a sygnowanego przez prof. Marcina Pałysa, przewodniczącego rady.

Aby ułatwić udział w wyborach studentom Politechniki Gdańskiej mieszkającym w akademikach, utworzono dwa dodatkowe odrębne obwody głosowania. Mieszczą się one w Domu Studenckim nr 3 (ul. Do Studzienki 32, obejmuje mieszkańców DS nr 1, 2, 3, 4, 12) oraz w Domu Studenckim nr 8 (ul. Wyspiańskiego 5A, obejmuje mieszkańców DS nr 6, 7, 8, 9, 10 i 11). Aby zagłosować, studenci musieli zgłosić chęć udziału w wyborach w recepcji swojego domu studenckiego.