Inauguracja roku, show na wykładzie prof. Dragana i akcja profrekwencyjna [PG W MEDIACH] | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-09

PG w mediach
W ostatnim tygodniu, czyli pomiędzy 2 a 8 października, w internecie, prasie, telewizji i w rozgłośniach radiowych pojawiło się łącznie 360 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Największym zainteresowaniem mediów cieszyła się oczywiście inauguracja roku akademickiego na PG, uświetniona szeroko komentowanym wykładem inauguracyjnym prof. Andrzeja Dragana. Wiele publikacji dotyczyło też wspólnej akcji profrekwencyjnej dla studentów na zbliżające się wybory parlamentarne, w której wzięły udział Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Gdańska, a którą zainicjował gdański magistrat.

Inauguracja na PG i wykład prof. Dragana

Dużym echem w mediach odbiła się tegoroczna inauguracja roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej, a także towarzyszący jej wykład inauguracyjny prof. Andrzeja Dragana, który był w ocenie mediów wydarzeniem zarówno nietuzinkowym, jak również interesującym i wartościowym. Szeroko cytowane były również fragmenty przemówienia Rektora PG, prof. Krzysztofa Wildego.

Wprost TVP Gdańsk Interia Dziennik Bałtycki

Akcja profrekwencyjna

O mobilnych punktach dla studentów do zapisywania się na wybory parlamentarne w innych obwodach niż ich miejsce zamieszkania, z których jeden stanął w Gmachu Głównym PG w ub. tygodniu (a pozostałe na GUMed i UG), informowały szeroko media lokalne i ogólnopolskie. Poniżej wybrane źródła internetowe, a informację o akcji podały również ogólnopolskie rozgłośnie: Radio ZET, RMF24 i Radio TOK FM.

TVN24 Trójmiasto.pl Gdańsk.pl

„Czas oswoić AI”

"Modele językowe AI powinny zmienić sposób przekazywania oraz sprawdzania wiedzy, zdefiniować na nowo rolę, jaką powinien pełnić nauczyciel w procesie uczenia się, a polski system edukacji nie dogonił postępu" – mówiła prof. Joanna Mytnik, dyrektorka Centrum Nowoczesnej Edukacji PG, która wygłosiła wykład inaugurujący rok akademicki 2023/2024 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Wywiad z prof. Mytnik

Akademiki PG

W domach studenckich Politechniki Gdańskiej przygotowano ponad 2,5 tys. miejsc i wszystkie zostały rozdysponowane. Zainteresowanie było na podobnym poziomie, co w ubiegłym roku, a w akademikach PG zamieszkają studenci z każdego regionu Polski. Najwięcej z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

PAP