Nominacja dla PG do nagrody Elsevier Research Impact Leaders | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-19

Nominacja dla PG do nagrody Elsevier Research Impact Leaders

logo Elsevier
Politechnika Gdańska znalazła się w gronie trzech polskich uczelni nominowanych do Nagrody Elsevier Research Impact Leaders w kategorii Engineering&Technologies.

Research Impact Leaders Award to nagroda, którą otrzymują uczelnie i instytucje badawcze, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszego postrzegania dorobku naukowego polskich uczelni na świecie.

Nagrodę ustanowiło wydawnictwo naukowe Elsevier, które m.in. współpracuje z Uniwersytetem Stanforda przy rankingu najbardziej wpływowych naukowców na świecie – World’s TOP 2% Scientists. Research Impact Leaders Award przyznawana jest od 2016 r. w sześciu kategoriach: Engineering&Technologies, Agricultural Sciences, Humanities, Medical Sciences, Natural Sciences oraz Social Sciences.

Do tegorocznej edycji nagrody w tej samej kategorii co Politechnika Gdańska nominowane zostały także Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Opolska.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w Łodzi 26 października podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.