PG w mediach. Kształcenie dla energetyki jądrowej i eksperymentalny ogród | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-16

PG w mediach. Kształcenie dla energetyki jądrowej i eksperymentalny ogród

grafika PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 9-15 października w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych oraz w mediach społecznościowych ukazało się blisko 1,1 tys. wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Polska Agencja Prasowa

Politechnika Gdańska wśród trzech polskich uczelni nominowanych do nagrody Elsevier Research Impact Leaders w kategorii Engineering & Technologies. Informację na ten temat podała m.in. Polska Agencja Prasowa.

Pap.pl

Perspektywy

W artykule zamieszczonym na portalu Perspektywy.pl dostrzeżono osiągnięcie, jakim jest obecność Politechniki Gdańskiej i Politechniki Warszawskiej w konsorcjum ENHANCE. W artykule zwrócono m.in. uwagę na wybór prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG na współprzewodniczącego Rady Dyrektorów, czyli najwyższego ciała decyzyjnego ENHANCE.

Perspektywy.pl

TVP

Jak szkolą się nowe kadry dla energetyki jądrowej? Dr inż. Marcin Jaskólski, zastępca dyrektora Centrum Energetyki Jądrowej PG, pełnomocnik rektora PG ds. energetyki jądrowej opowiada o ofercie kształcenia w tym obszarze na Politechnice Gdańskiej.

TVP3 Gdańsk (od ok. 14.20 min.)

Radio Eska, Gdansk.pl

Na kampusie Politechniki Gdańskiej powstał eksperymentalny ogród deszczowy wykonany przez pracowników Gdańskich Wód. Jeśli zastosowane tu rozwiązania eliminacji zanieczyszczeń z deszczówki okażą się skuteczne, mają zostać zastosowane w całym Gdańsku. Informacja na ten temat ukazała się dotychczas m.in. w:

Radio Eska Gdansk.pl

Dziennik Bałtycki

– Cyberprzestrzeń napędza skrajne emocje i kreuje skrajne osobowości. 30 lat Internetu wychowywało młodych ludzi skuteczniej niż szkoły i stworzyło zupełnie nowe tożsamości – mówi prof. Jan Kreft z Wydziału Zarządzania i Ekonomii w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” nt. tzw. afery Pandoragate.

Dziennik Bałtycki