PG w mediach. Trójmiejskie uczelnie rozpoczynają rok akademicki, centrum STOS z Budowlanym Oscarem | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-02

PG w mediach. Trójmiejskie uczelnie rozpoczynają rok akademicki, centrum STOS z Budowlanym Oscarem

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 25 września do 1 października w mediach tradycyjnych i społecznościowych ukazało się 560 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Niech żyje nauka!

O uroczystej inauguracji roku akademickiego trójmiejskich uczelni informowały m.in. Radio Gdańsk, a także:

Trójmiasto.pl Zawsze Pomorze Dziennik Bałtycki Gdańsk.pl

Budowlany Oscar dla PG

Centrum Kompetencji STOS PG zdobyło nagrodę I stopnia w konkursie Budowa Roku, organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. O sukcesie informowały lokalne portale:

Dziennik Bałtycki Gdańsk.pl Puls Gdańska 

System ochrony przed dronami powstaje na PG

Konsorcjum, którego liderem jest Politechnika Gdańska, opracuje system generacji i emisji mikrofalowych impulsów elektromagnetycznych wielkiej mocy do przeciwdziałania atakom i szkodliwej aktywności bezzałogowych statków powietrznych. Informacje o projekcie znajdziemy w portalach:

Forum Akademickie Gospodarka Morska

Technologie w polskiej elektrowni jądrowej

O technologiach, które zastosowane zostaną przy budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, opowiadał dr inż. Marcin Jaskólski. Materiały prezentowane były w Radiu Zet, Antyradiu oraz regionalnych pasmach Meloradia.

Dostępność w architekturze

Prof. Marek Wysocki z Wydziału Architektury, pełnomocnik rektora ds. dostępności na łamach portalu Architektura Murator Plus opowiada o projektowaniu uniwersalnym i tworzeniu przestrzeni dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Architektura Murator Plus

126 wyświetleń