PG z nagrodą od Elsevier, Budżet Obywatelski i halloweenowe dynie [PG W MEDIACH] | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-30

PG w mediach
W ostatnim tygodniu, czyli pomiędzy 23 a 29 października, w internecie, prasie, telewizji i w rozgłośniach radiowych pojawiło się łącznie 1527 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

PG wśród najlepszych

Polska Agencja Prasowa przekazała rezultaty plebiscytu wydawnictwa naukowego Elsevier. Za największy wpływ na badania naukowe w Polsce w 2023 roku nagrodę Research Impact Leaders Awards otrzymały w swoich kategoriach: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet SWPS oraz Uniwersytet Warszawski. PG otrzymała wyróżnienie za „badania w obszarze inżynierii i technologii”.

Polska Agencja Prasowa

Rewolucja w kształceniu doktorantów

Gościem audycji „Radiowo-Naukowo” w Radiu Gdańsk był prof. Maciej Bagiński, zastępca dyrektora ds. rozwoju i internacjonalizacji Szkoły Doktorskiej Politechniki Gdańskiej. Prof. Bagiński opowiedział o systemie kształcenia doktorantów, wyzwaniach z jakimi mierzyła się uczelnia oraz efektach wprowadzonych zmian.

Radio Gdańsk

Budżet Obywatelski na PG

Największy lokalny portal informacyjny Trójmiasto.pl w jednym z artykułów omówił zasady działania i ideę utworzenia Budżetu Obywatelskiego na PG. Tegoroczna, ósma już edycja BO, trwa właśnie teraz i wciąż można nadsyłać swoje propozycje na projekty.

Trojmiasto.pl

Halloween i dynie w Gmachu Głównym

Ten sam portal pokazał również w specjalnie przygotowanym materiale wideo przebieg akcji dotyczącej wycinania dyń przez studentki i studentów Politechniki Gdańskiej, którą dla społeczności akademickiej PG przygotował Dział Promocji i Biuro Prasowe. Akcja była efektowna i efektywna, a prace studenckie można teraz oglądać m.in. na schodach prowadzących do Gmachu Głównego PG.

Trojmiasto.pl