Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-17

Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami

grafika przedstawiająca parę mężczyznę i kobietę trzymających się za ręce, mężczyzna jest osoba z niepełnosprawnością siedzącą na wózku, kobieta stoi obok niego. Obydwoje patrzą na siebie i się uśmiechają. U góry po lewej stronie na pomarańczowym tle napisy: VIII POMORSKI KONWENT REGIONALNY OSÓB  Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI
Jak osoby z niepełnosprawnościami mogą skutecznie egzekwować swoje prawa? Jakie rozwiązania mogą ułatwić funkcjonowanie rodzin osób z niepełnosprawnościami? Tematy te zostaną poruszone podczas VIII Pomorskiego Konwentu Regionalnego Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 18 października w Gdańsku.

Wydarzenie odbędzie się 18 października w godz. 10.00-13.00 w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, a jednym z jego organizatorów jest dr hab. inż. arch. Marek Wysocki, prof. PG, z Wydziału Architektury, pełnomocnik rektora ds. dostępności. Konwent będzie transmitowany na YouTube na kanale Pomorskie.eu.

Program

• godz. 10:00 Otwarcie Konwentu mec. Katarzyna Heba i prof. Marek Wysocki z Politechniki Gdańskiej
  • 10:05 Wystąpienie Agnieszki KapałySokalskiej, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego
  • 10.15 Panel I „Osoba z niepełnosprawnością a wymiar sprawiedliwości. Jak skutecznie egzekwować swoje prawa?”– moderatorka Joanna Matuszewska, Radio Gdańsk. Uczestnicy: mec. Katarzyna Heba, Kancelaria Adwokacka Katarzyna Heba, mł. insp. Hanna Kowalewicz, pełnomocniczka komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku ds. ochrony praw człowieka, Małgorzata Żbikowska, Polska Fundacja Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym „Echo”.
  • 11.00 Dyskusja z uczestnikami
  • 11.15 Przerwa
  • 11.30 Panel II „Funkcjonowanie rodziny osoby z niepełnosprawnością – możliwości realizacji praw i rozwiązania do zastosowania w praktyce” – moderator prof. PG Marek Wysocki, Politechnika Gdańska. Uczestnicy: Monika Lewandowska, czynna zawodowa matka trzech córek, w tym Oli dorosłej osoby z niepełnosprawnością sprzężoną; Dorota Rybarska–Jarosz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, mec. dr Michał Urban, Kancelaria Urban Legal, Łukasz M. Wilczyński, Fundacja Mocarzy.
  • 12.15 Dyskusja z uczestnikami
  • 12.30 Podsumowanie konwentu – „Przyszłość ruchu Osób z Niepełnosprawnościami – aktywizacja i tematy na Konwent 2024” – Katarzyna Heba i Marek Wysocki
  • 12.45 Planowane zakończenie Konwentu.

Formularz zgłoszeniowy

Aby wziąć udział w konwencie stacjonarnie w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku należy potwierdzić swój udział przesyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy.

Pozostałe zainteresowane osoby będą mogły obejrzeć wydarzenie na YouTube na kanale Pomorskie.eu.

Kontakt w razie pytań dotyczących rejestracji na Konwent: Klaudia Cherek 58 32 68 814, Monika Pazik 58 32 68 566.